Małrzeństwo rozmawia z kobieta która sprzedaje ich dom
Dom i Rodzina

Sześć porad dla kupujących dom po raz pierwszy – praktyczny poradnik na 2023 rok

Sześć porad dla kupujących dom po raz pierwszy – praktyczny poradnik na 2023 rok.

Sześć porad  dla kupujących dom po raz pierwszy – praktyczny poradnik na 2023 rok

Myślisz o zakupie swojego pierwszego domu? To ekscytujące! Jest to również trochę przerażające – osoby kupujące dom po raz pierwszy muszą zmierzyć się z dużym zobowiązaniem finansowym i mnóstwem nowych informacji. Nie martw się jednak o informacje. Mamy kilka sekretów, które pomogą Ci uporządkować to, co musisz wiedzieć i zrobić.

Zacznij oszczędzać wcześnie

Uzyskanie kredytu hipotecznego wymaga, abyś włożył skórę w grę poprzez dokonanie przedpłaty na swój dom. To zazwyczaj od 3% ceny zakupu do 10-20%, w zależności od kredytu.

Zacznij oszczędzać, ograniczając wydatki i tworząc budżet, który pomoże Ci osiągnąć cel. Możesz również zapytać członków rodziny, czy mogą pomóc. Jeśli pieniądze są problemem, sprawdź kredyty z niewielką zaliczką, takie jak kredyty FHA i VA, aby znaleźć opcje, które pasują do Twojej sytuacji. Dodatkowo, niektóre programy rządowe pomagają osobom kupującym po raz pierwszy w dokonaniu wpłaty.

Kupujesz dom? Sprawdź ile kosztują domy w Berlinie

Zacznij pracować nad swoim wynikiem kredytowym tak szybko jak to możliwe

Twoja ocena kredytowa odgrywa rolę w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Prawie każdy ma pole do poprawy. Zacznij od spłacenia kart kredytowych: im wyższy jest Twój dostępny kredyt i im niższe jest jego wykorzystanie, tym wyższa jest Twoja ocena. Trzy do sześciu miesięcy przed skontaktowaniem się z kredytodawcą, przejrzyj swoje raporty kredytowe ze wszystkich trzech głównych agencji: Equifax, Experian i TransUnion. Każda z nich pokaże inne elementy historii kredytowej. Masz prawo do corocznego bezpłatnego raportu z każdej agencji, dostępnego na stronie AnnualCreditReport.com. Szukaj błędów, takich jak stare długi, które już spłaciłeś lub pozycje, które nie są Twoje. Podejmij kroki, aby zakwestionować błędy i sprawdź, czy zostały one poprawione. Rozwiązanie problemów z raportami wymaga czasu.

Jeśli musisz zbudować kredyt, zastanów się nad uzyskaniem zabezpieczonej karty kredytowej.

Staraj się nie finansować niczego nowego przed zakupem domu

 To, ile jesteś winien, wpływa na to, ile możesz pożyczyć. Sfinansowanie dużego nowego zakupu przed uzyskaniem kredytu hipotecznego (na przykład nowego samochodu) zmniejsza kwotę pożyczki. Możesz również negatywnie wpłynąć na swoją ocenę kredytową przy dużym zakupie, ponieważ zwiększasz wykorzystanie i obniżasz dostępny kredyt. Może to mieć wpływ na warunki kredytu mieszkaniowego, takie jak oprocentowanie. Najlepiej trzymać się z dala od innych dużych zakupów, gdy masz zamiar dokonać największego zakupu w swoim życiu.

Kupujesz dom? Sprawdź ile kosztują domy w Nancy

Zdecyduj, jak dużo domu możesz sobie pozwolić

Jakiej ceny domu jesteś na rynku? Oprócz szacowania miesięcznych płatności hipotecznych, które uważasz za możliwe do wykonania na swoich dochodach, czy uwzględniłeś inne wydatki, takie jak ubezpieczenie, podatki od nieruchomości, płatności za media i koszty utrzymania? Co można sobie pozwolić może być mniej niż online kalkulatory hipoteczne są pokazując.

Kiedy rozmawiasz z kredytodawcami, pomogą Ci zrozumieć maksymalną hipotekę, do której się kwalifikujesz. Następnie trzeba będzie podjąć decyzję o tym, co cena domu i która kwota pożyczki do tego maksimum czuje się najbardziej przystępne dla Twojego stylu życia.

Kupujesz dom? Sprawdź ile kosztują domy w Londynie

Załatw swoje formalności kredytowe razem

Bezstresowy zakup domu jest wszystko o byciu przygotowanym. Możesz wyprzedzić grę zbierając swoje finansowe papiery: wszystkie wyciągi z kont bankowych, 30 dni odcinków wypłaty, dwa lata W-2s i zeznań podatkowych, 12 miesięcy płatności czynszu i dzierżawy, dokumentacja wszelkich zaległych pożyczek, i więcej, są wymagane.

Nie daj się zaskoczyć, jeśli zostaniesz poproszony o niektóre z tych dokumentów dwa razy! Różne firmy mogą potrzebować informacji bezpośrednio od Ciebie, zamiast dzielić się dokumentacją (np. Twój pożyczkodawca hipoteczny i osoba udzielająca kredytu

Porównaj kredytodawców hipotecznych

Dobrze jest zapytać rodzinę i przyjaciół o rekomendacje, ale ważne jest, aby wybrać własnego pożyczkodawcę. Wiedz, czego szukasz: tylko najlepszych stóp procentowych? Oficer kredytowy, który będzie ściśle współpracował z Tobą? Oto przewodnik do znalezienia pożyczkodawcy hipotecznego, który może dostarczyć najlepsze warunki pożyczki, stopy procentowe i usługi dla Twoich pieniędzy.