Dom i Rodzina

Jak urządzić małą kuchnię?

Jak nowocześnie i wygodnie urządzić małą kuchnię

Kiedy kuchnia jest bardzo ciekawie i wygodnie urządzona to miło spędza się w niej czas. Także łatwiej jest wtedy złapać kuchennego polotu do pieczenia czy gotowania. A to wszystko łatwiej osiągnąć w nowoczesnym i przyjemnie urządzonym wnętrzu.

Ciasna, ale za to własna

Co z tego, ze nasza kuchnia jest mała, skoro jest tylko nasza i możemy sobie poprzestawiać meble tak jak się nam podoba. Warto tak urządzić ją aby dostosować ją do swoich preferencji.

Dla amatorów ciast

Jak posiadamy żyłkę do pieczenia ciast to właściwym jest zamontowanie odpowiedniej jakości piekarnika. Najlepiej z dwoma oddzielnymi poziomami co pozwoli na pieczenie na oddzielnych poziomach w dwóch różnych temperaturach.

Kuchnia dla mało zainteresowanych

Kiedy jednak kuchnia służy nam najczęściej do wypicia porannej kawy oraz podgrzania od czasu do czasu obiadu to nie potrzebujemy tak bogatego sprzętu. Oprócz praktyczności w postaci wygodnych stołków zwracamy też większą uwagę na wygląd.

Jak powiększyć przestrzeń optyczne

Powiększenie optyczne wnętrza jest często stosowanym sposobem na polepszenie wyglądu. Dobrym wyborem jest zrezygnowanie z wielu zdobień na szafkach. Lepszym pomysłem będą szafki z frontem szklanym. Zazwyczaj jest to lacobel.

Co na ścianie

Na ścianę w kuchni można położyć bardzo wiele rzeczy. O ile na ścianach gdzie nie ma problemu z zbrudzeniem ale tam gdzie jest blat roboczy warto pomyśleć o materiale, który łatwo się czyści. Dobrym pomysłem będzie w tym wypadku zamontowanie szklanej grafiki na ścianie. Łatwo się ją czyści i można mieć wydrukowany wzór jaki się chce.

Coś więcej niż okno

Okno w kuchni daje nam światło. Jeśli jest to mała przestrzeń i nie zwrócona na południe to okno powinno być jak najmniej zasłonięte. Okno zazwyczaj w małych kuchniach jest niewielkie. Można jednak je powiększyć montując okna bez podłużnej przedziałki. Więcej światła wtedy dotrze do naszego wnętrza.

Wnętrza małe są niekoniecznie ustawne. Często jednak mają tą wadę, że sprawiają wrażenie zbyt ciasnych. Gdzie się nie da nic praktycznie zrobić. Przyjemnie i praktycznie urządzona mała kuchnia to nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też światło. Przy tym szkło odbija je bardzo dobrze co daje nam wiele możliwości w jego adaptacji do kuchni.

One thought on “Jak urządzić małą kuchnię?

  1. Mirek pisze:

    Najważniejsze to zabudować dużą część prostymi szafkami, aby zyskać jak najwięcej miejsca. Szafki wiszące koniecznie po sufit!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.