studia muzyczne w łodzi

Produkcji i realizacji muzyki nauczysz się… na studiach

Ludwig van Beethoven mawiał, że muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia. Fakt, ta sentencja porusza nie tylko muzyków.

Nowa droga życiowa

Już we wczesnym dzieciństwie rodzi się nasza miłość do muzyki. Dopiero w dalszych latach wybieramy kierunek, w jakim pragniemy się rozwijać: czy to będzie wokal, instrument lub kompozycja, a może więcej niż jedna droga, którą podążymy?

Pierwsza szkoła muzyczna to kluczowy element w rozwoju. Dziecko z dyplomem takiej szkoły prędzej zwiąże z muzyką swoją przyszłość, jednak nie możemy zapomnieć o samoukach, którzy po osiągnięciu wyjątkowego poziomu chcieliby zyskać tytuł dyplomowanego muzyka w wybranej przez siebie specjalizacji.

Studia muzyczne

I tu ścieżka otwiera się przed nami, ponieważ powstaje coraz więcej uczelni wyspecjalizowanych w tym, aby pomóc młodym ludziom związać swoją pasję z przyszłą pracą. Jedną z nich jest Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, która realizuje praktyczne studia na kierunku kulturoznawstwo. Studia obejmują specjalizację Produkcji i Realizacji Muzyki.

Wsiądź do muzycznej Łodzi!

To świetna propozycja dla pragnących łączyć swoje życie z muzyką nie tylko artystycznie, ale również zarobkowo. Jest takie powiedzenie, że jeśli robi się to, co się kocha, nie będzie się nigdy w pracy. Uważasz, że to mrzonki? Co prawda na studiach czeka ciężka praca, ale z jakim zapleczem! Kadra wykładowców w Łodzi ma się czym poszczycić: Monika Wendorff, Jan Targowski czy Bartłomiej Frank to jedni z nielicznych znakomitych osobowości, których można spotkać na korytarzach Akademii.

Praktyka ponad wszystko

Największą zaletą jest to, że uczelnia przykłada olbrzymich starań, aby studenci już od pierwszych zajęć poznawali swój zawód od podszewki – zajęcia praktyczne są prowadzone w profesjonalnie zainicjowanych studio. Czy nie brzmi to interesująco? Co ciekawe, studenci od początku są podzieleni na niewielkie grupy ćwiczeniowe, co sprzyja odpowiedniej atmosferze nauki – w takim środowisku student jest traktowany indywidualnie i zostaje mu poświęcona większa ilość czasu przez prowadzącego. I jeśli tylko zechcą, mogą w ramach zajęć uczestniczyć czynnie w koncertach na scenach łódzkich klubów!

Studia to podstawa

Studia są po to, by otworzyć umysły i zdobyć wszechstronną wiedzę, dlatego na Produkcji i Realizacji zostają zgłębione wszystkie gatunki muzyczne. Po ukończeniu studiów, w zależności od obranej ścieżki praca znajdzie się w klubach muzycznych, firmach nagłośnieniowych, mediach, studiach nagraniowych i firmach fonograficznych bez problemu, choć wbrew powszechnej opinii to praca wyłącznie dla absolwentów szkół stricte muzycznych, rzeczywistość jest inna. Osoby z umiejętnościami i wiedzą praktyczną są aktualnie znacznie bardziej cenione przez pracodawców.

One thought on “Produkcji i realizacji muzyki nauczysz się… na studiach

1. Joanna pisze:

Łódź jest najlepszym miastem do studiowania póki co…