Kobieta na studiach podyplomowych

Który Instytut Studiów Podyplomowych zapewnia rozwój kwalifikacji zawodowych?

Dzisiejsze czasy są pełne wyzwań – zarówno zawodowych, jak i dnia codziennego. Świat cały czas się komplikuje – pojawiają się nowe technologie, niszczą się relacje społeczne, a rynek pracy staje się nieprzewidywalny. Niemożliwe jest zatem funkcjonowanie w takich warunkach bez ciągłego rozwoju i podążania do przodu.

Bądź o krok przed konkurencją

W kontekście naszych rozważań wyjątkowo istotne są te zawody, gdzie krajobraz zmienia się najszybciej – tutaj do głowy przychodzą na przykład profesje związane z naukami ścisłymi i technologią. To prawda – rozwiązania technologiczne zmieniają się jak w kalejdoskopie i trzeba cały czas być na bieżąco. Jednak nie zmienia się trzon tego wszystkiego. Zmianie ulega on za to w tych zawodach, gdzie w centrum jest człowiek, ponieważ to my, jako jednostki i jako społeczeństwo, zmieniamy się najszybciej. Nieważne czy mowa o nauczycielach czy menadżerach – wszyscy oni muszą być na bieżąco. Bez tego mogą całkowicie wypaść z obiegu.

Wybierz właściwą ścieżkę swojego rozwoju

Sposobów na rozwijanie się jest obecnie całkiem sporo. W księgarniach atakują nasz różnorakie poradniki, a oferty szkoleń zalewają nasze skrzynki mailowe. Trudno w tym gąszczu „okazji” znaleźć coś wartościowego, co realnie podniesie nasze kwalifikacje. Łatwo jest zdobyć dyplom z weekendowej szkoły biznesu, który może ładnie wygląda na ścianie, lecz nie ma żadnej realnej wartości. Znacznie trudniej znaleźć za to placówkę, oferującą takie szkolenia czy kursy, których ukończenie uznawane jest przez ministerstwo edukacji.

Ucz się od najlepszych

Sposobem na uniknięcie pułapki bezwartościowych dyplomów jest na pewno Instytut Studiów Podyplomowych. Placówki te przez chęć uzyskania akredytacji ministerstwa edukacji muszą spełnić szereg wymogów. Tego typu utrudnień nie przewidują wspomniane „weekendowe szkoły biznesu”. Studia podyplomowe w ISP dają również szansę na kontakt z praktykami, którzy chętnie podejmują się prowadzenia różnorakich szkoleń i zajęć.
Stanie w miejscu oznacza cofanie się do tyłu i oczekiwanie na to, aż aktywniejsze od nas jednostki wyprzedzą nas w wyścigu o wiedzę, umiejętności i kwalifikacje. Dlatego trzeba w nim wystartować, najlepiej przy wsparciu dobrego trenera. Zdecydowanie się na naukę w Instytucie Studiów Podyplomowych to dobry pomysł. Dobry, o ile będziemy pamiętać, by sprawdzić czy dana placówka ma odpowiednią akredytację oraz odpowiednią załogę praktyków i specjalistów.