Dzieci trzymające się za ręce

Gdzie z dzieckiem w Warszawie? Nieszablonowe atrakcje na mapie stolicy

Zoo, Centrum Nauki Kopernik, a także aquaparki – to atrakcje dla dzieci w Warszawie, które turyści i mieszkańcy najczęściej wybierają na wycieczki całą rodziną. Jednak w stolicy jest znacznie więcej miejsc, w których dzieci mogą zaznać rozrywki, i to na najwyższym, kulturalnym poziomie.

Teatr Małego Widza

W Warszawie od 2011 roku działa pierwszy w Warszawie i jedyny w Polsce teatr dla dzieci o tak dużym zasięgu. Oferuje on nie tylko spektakle, ale i zajęcia artystyczno-edukacyjne, które kierowane są do dzieci od 1 roku życia. To dobra propozycja dla rodziców i ich pociech, nawet jeśli są to jeszcze maluszki.

Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka

To oddział Muzeum Etnograficznego, który prezentuje ekspozycje kierowane do najmłodszych. Można tu wbrew pozorom zwiedzać nie tylko wystawy, ale dotykać eksponatów, odkrywać świat, bawić się i tworzyć nowe przedmioty. To dlatego jest to miejsce lubiane przez najmłodszych, którzy źle się czują w przestrzeniach, w których wolno im tylko patrzeć. Ekspozycja w Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka składa się z czterech tematycznych sal wystawowych.

Muzeum Domków dla Lalek

W Pałacu Kultury i Nauki, niedaleko Sali Kongresowej, swoją siedzibę ma Muzeum Domków dla Lalek. Jego oferta jest kierowana do dzieci, które mogą tu obejrzeć ponad 100 takich domków. To nie tylko forma rozrywki, rodzice mogą tu również pokazać dzieciom coś ciekawego. Wizytę w Muzeum Domków dla Lalek można potraktować jako cenną lekcję historii.

Stacja Muzeum

Rozrywką kulturalną dla najmłodszych jest w stolicy Stacja Muzeum. Na peronach dawnego dworca Warszawa Główna przy ul. Towarowej 3 można zobaczyć 50 różnych jednostek taboru kolejowego, głównie lokomotywy parowe, spalinowe i elektryczne, a także wagony osobowe i towarowe.

Sala Małego Powstańca

Oferta Muzeum Powstania Warszawskiego nie jest przeznaczona tylko dla dorosłych. Skorzystać mogą z niej również dzieci. Taka atrakcja dla dzieci w Warszawie może być ciekawą dla nich lekcją historii. Warto przede wszystkim zobaczyć Salę Małego Powstańca, gdzie dzieci pod opieką instruktorów biorą udział w lekcjach muzealnych i warsztatach dla najmłodszych.

Dowiedz się więcej na https://www.teatrmalegowidza.pl.