dziecko w ręczniku

Przed porodem – wyprawka dla dziecka do szpitala czas start!

Dobrze przygotowana mama to bardziej zrelaksowana mama. Przed Wami i tak dużo emocji, nie dajcie się zaskoczyć błahostkom. Najlepiej byłoby, gdyby wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka została spakowana kilka tygodnie przed planowanym terminem porodu i spokojnie czekała w torbie na swój wielki moment.

Wyprawka dla dziecka do szpitala to jedno z pierwszych ważnych przygotowań, jakie czekają młodych rodziców. Szczegółowe listy rzeczy potrzebnych w szpitalu znajdziecie na stronach internetowych placówek medycznych, w których zdecydowaliście się rodzić, a także w szkołach rodzenia i u położnych. Większość wyprawek dla dziecka wygląda jednak podobnie, a uniwersalna rada, która sprawdza się zawsze, brzmi: „lepiej inwestować w jakość niż w ilość”. Poniżej kilka cennych wskazówek, zanim zaczniecie kompletować wymarzoną wyprawkę.

Wyprawka dla dziecka – lista

Trzymając się poniższej listy macie dużą szansę na sukces. Wszystko, co chcielibyście zabrać do szpitala ponadto, warto skonsultować np. z położną.

Wyprawka do szpitala lista:

• 3 komplety ubranek (body i pajacyki zapinane kopertowo – na całej długości, czapeczka bez wiązania, skarpetki),
  • rożek niemowlęcy,
  • paczka pieluszek jednorazowych w rozmiarze 1,
  • kilka pieluch tetrowych,
  • chusteczki nawilżane i krem przeciwko odparzeniom,
  • ręcznik z kapturkiem i delikatny płyn do kąpieli od 1 dnia życia,
  • ubranko na wyjście ze szpitala,
  • ewentualnie: smoczek i butelka.

W tych pierwszych dniach życia, które spędzicie w szpitalu, maluszek naprawdę nie potrzebuje więcej. Ważne, aby wyprawka dla dziecka do szpitala ograniczyła się rzeczywiście do tych niezbędnych rzeczy – zbyt duża ilość ubranek czy kosmetyków wcale nie pomoże świeżo upieczonej mamie ani personelowi w zajmowaniu się maluszkiem.

Wyprawka dla dziecka – Warszawa i zakupy on-line

Dobrze skompletowana wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka w Warszawie lub innym wielkim mieście to tak naprawdę niewielka filozofia – wystarczy udać się do specjalizującego się w temacie salonu, który zatrudnia doświadczony personel i wszystkie zakupy możecie zrobić w jednym miejscu.

Jeżeli mieszkacie z dala od dużych ośrodków miejskich, całą wyprawkę możecie oczywiście skompletować za pomocą internetu, ale wtedy czeka Was większy research. Kompletując wyprawkę dla dziecka online warto prześledzić blogi i portale parentingowe, na których mamy dzielą się swoim doświadczeniem – znajdziecie wiele miejsc, w których rodzice mówią o tym, co się im przydało, a co było niepotrzebnym zbytkiem. Pamiętajcie, że taka informacja zwrotna od mam, które etap kompletowania wyprawki dla dziecka do szpitala i do domu mają już za sobą, jest znacznie cenniejsza niż marketingowe podszepty!

Kupując zgodnie z listą i stawiając na mniej rzeczy w dobrej jakości, z pewnością stworzycie idealną wyprawkę do szpitala dla maluszka.