drewniane ogrodzenie
Dom i Rodzina

Wszystkie zalety ogrodzeń panelowych

Wśród wielu propozycji dostępnych na rynku ogrodzeniowym wyróżniają się systemowe płoty wykonane z paneli. Czym charakteryzują się panele ogrodzeniowe i dlaczego na to rozwiązanie decyduje się tak wielu inwestorów?

Na rynku ogrodzeń od lat rządzą panele ogrodzeniowe. Takie systemowe płoty mają mnóstwo zalet, które sprawiają, że chętnie korzystają z nich właściciele domków jednorodzinnych, firmy budujące osiedla mieszkaniowe, inwestorzy stawiający gmachy produkcyjne, handlowe i usługowe, a także instytucje publiczne.

Panele ogrodzeniowe – mocne, estetyczne i niedrogie

Czym cechują się ogrodzenia wykonane z paneli? To bardzo uniwersalne płoty. Najczęściej są to konstrukcje metalowe. Składają się z mocnych zespawanych ze sobą prętów, które tworzą estetyczną kratownicę. Takie panele są odporne na korozję i niszczący wpływ czynników atmosferycznych, skutecznie opierają się też uderzeniom i uszkodzeniom mechanicznym. Największą popularnością cieszą się płoty wykonane z metalowych paneli – są to ażurowe konstrukcje składające się z zespawanych ze sobą prętów. Inne ogrodzenia systemowe to płoty betonowe oraz drewniane. Są bardzo trwałe – nie tracą swoich walorów użytkowych przez wiele lat, nie wymagają też kosztownych zabiegów konserwacyjnych. Panele ogrodzeniowe są ponadto dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Kosztują znacznie mniej niż płoty murowane czy wykonywane na indywidualne zamówienie. Prezentują się schludnie i elegancko oraz dostępne są w wielu różnych kształtach i wersjach kolorystycznych.

Szybki i łatwy montaż

Panele ogrodzeniowe to konstrukcje, które są bardzo łatwe w montażu. Dostępne są w sklepach budowlanych, hurtowniach, a także bezpośrednio u producentów w formie gotowych do złożenia elementów. Oprócz słupków, wsporników, przęseł i akcesoriów montażowych możemy też nabyć do nich specjalnie dopasowane bramy i furtki. Takie konstrukcje możemy błyskawicznie złożyć natychmiast po dostarczeniu na działkę. Nie potrzeba nawet do tego zespołu fachowców. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim wyrównaniu gruntu, a także właściwym osadzeniu w podłożu słupków, na których będzie opierać się konstrukcja. Do takich zestawów ogrodzeniowych możemy też dobrać odpowiednie betonowe podmurówki, które dostępne są w formie prefabrykatów.