Dziewczyna siedzi w swoim pokoju na poddaszu
Dom i Rodzina

Jak urządzić pokój młodzieżowy na poddaszu? To nie takie trudne!

Artykuł sponsorowany.

Urządzenie pokoju młodzieżowego to dla każdego rodzica duże wyzwanie. Gust i wizja nastolatka oraz rodziców dotycząca tego pomieszczenia może się znacząco różnić. Jeżeli pokój młodzieżowy znajduje się na poddaszu, musisz zazwyczaj zmierzyć się z dodatkowymi utrudnieniami. Jak umeblować taki pokój? Jakie rozwiązania warto zastosować w tym pomieszczeniu?

Czy pokój młodzieżowy na poddaszu to dobry pomysł?

Poddasze może wydawać się trudnym miejscem do aranżacji młodzieżowego pokoju ze względu na skosy, które tu występują. Jednak wiele nastolatków wprost marzy o pokoju w takim miejscu. Zazwyczaj poddasze jest nieco oddalone od serca całego domu, dlatego może stanowić wspaniały azyl.

Pokój nastolatka zazwyczaj musi spełniać wiele funkcji. To miejsce nauki, snu, odpoczynku, spotkań ze znajomymi oraz rozwijania pasji. Dlatego też meble to tego pokoju muszą być bardzo funkcjonalne i pojemne. Na rynku jest dostępnych wiele mebli przeznaczonych właśnie dla nastolatków. Takie modele są nie tylko bardzo pojemne, ale niejednokrotnie bardzo dobrze zaprojektowane.

Dzięki temu pokój nastolatka może być nie tylko funkcjonalny, ale także oddawać styl i osobowość Twojej pociechy. Warto pamiętać, że atrakcyjny wizualnie pokój, w którym znajdują się ulubione gadżety, będzie spełnieniem marzeń Twojej pociechy.

Jak pomalować ściany?

Aranżację pokoju nastolatka na poddaszu warto zacząć od ścian. To właśnie one będą stanowić tło dla innych elementów wyposażenia wnętrza – mebli, organizerów oraz innych gadżetów. Pokoje na poddaszu zazwyczaj są ciemniejsze, ponieważ przez okna dachowe wpada do środka mniej światła. Jeżeli chcesz, aby to miejsce wydawało się jaśniejsze oraz bardziej przestrzenne, warto pomalować je na jasno. Stonowane barwy na ścianach będą stanowić również idealną bazę do dalszej aranżacji pomysłów Twojej pociechy.

Jak umeblować pokój młodzieżowy?

Zastanawiasz się jak umeblować pokój pełen skosów? Nie musisz ich zabudowywać. Możesz za to ustawić pod nimi rząd niskich regałów. Z ich pomocą sprawisz, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne – bez konieczności przeprowadzania remontu. Nie musisz też zamawiać mebli na wymiar. Bardzo często w sklepach dostępne są systemy mebli. Dzięki temu możesz samodzielnie skomponować funkcjonalne umeblowanie dla swojej pociechy. W taki sposób nie tylko wszelkie potrzebne rzeczy będą miały swoje miejsce, ale także sama przestrzeń będzie prezentować się estetycznie. Na rynku dostępnych jest również wiele meblościanek, które niczym już nie przypominają tych, które pamiętamy z czasów PRL-u. Dzisiejsze modele są za to niezwykle funkcjonalne, a także wyglądają bardzo stylowo. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest meblościanka z biurkiem w sklepie ABC Meble.

Jakie biurko wybrać do pokoju młodzieżowego?

Biurko jest bardzo ważnym elementem pokoju nastolatka. Nie należy oszczędzać na zakupie tego mebla, ponieważ odpowiada ono za komfort oraz prawidłową postawę dorastającego dziecka. Miejsce na biurko oraz sam mebel powinno sprzyjać zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu nowych umiejętności oraz pasji.

Biurko powinno być postawione niedaleko okna, aby w jego okolicy padało jak najwięcej światła dziennego. Naturalne światło doświetli blat biurka i sprawi, że szkicowanie wykresów funkcji lub pisanie rozprawek będzie nieco przyjemniejsze. Aby nastolatek sam mógł dopasowywać do swoich potrzeb ilość wpadającego do środka światła, na oknach możesz zamontować rolety lub żaluzje. Planując położenie biurka, zwróć uwagę na to, aby skosy nie utrudniały siadania i wstawania.

Pokój młodzieżowy na poddaszu może stać się klimatycznym miejscem, do którego Twoje dziecko będzie z radością wracać. Projektując to pomieszczenie, należy pamiętać o tym, że powinno być zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Warto zapytać swoje dziecko, jakie ma preferencje co do mebli, kolorystyki oraz wystroju tego miejsca. Jeśli tylko masz taką możliwość, warto wdrożyć te pomysły w życie! Dzięki temu Twoje dziecko będzie czuło się docenione i dumne z siebie!

źródło zdjęcia: freepik.com