Naczynia laboratoryjne
Nauka

Naczynia laboratoryjne – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Naczynia laboratoryjne to niezbędne wyposażenie każdego laboratorium, instytucji medycznej, czy palcówki naukowo-badawczej , bez którego nie ma możliwości wykonania podstawowych badań i analiz. Głównym materiałem z którego wykonane są naczynia to tworzywo sztuczne m.in. polipropylen, polietylen, oraz polimetylopentan. Występują również naczynia laboratoryjne szklane.

Do asortymentu naczyń laboratoryjnych zalicza się m.in. taki asortyment jak:

  • ZLEWKI – są to narzędzia laboratoryjne niezbędne do sporządzenia roztworów, odmierzania cieczy, przeprowadzania krystalizacji, zbierania zużytych odczynników. Zlewki wykonane są z polipropylenu w różnych wielkościach, mogę posiadać również specjalną skalę.
  • KOLBY MIAROWE – wykorzystywane są głównie do sporządzenia i przechowywania roztworów o dokładnym stężeniu, posiadają zazwyczaj wytłoczoną skalę i szlif.
  • BUTLE LABORATORYJNE – szeroki wybór i wykonane są z równego rodzaju materiałów o różnej średnicy i wielkości, czasem posiadają nakrętki i podziałkę.
  • KANISTRY– służące do przechowywania ciekłych materiałów głównie tych niebezpiecznych, poosiadają wygodny uchwyty ułatwiający przenoszenie.
  • POJEMNIKI LABORATORYJNE – o kształcie cylindrycznym, wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości. Wyposażone w czarną gwintową pokrywkę, dekiel oraz szeroką szyjkę. Występują w szerokiej gamie różnych pojemności.
  • TRYSKAWKI – służące do prostego dozowania niewielkich ilości płynu, bez możliwości określenia precyzyjnie objętości. Występują tryskawki wykonane z polietylenu o różnych pojemnościach: 250ml, 500ml, 1000ml.
  • LEJKI – przeznaczone do filtracji wykonane z polipropylenu o różnych kształtach i zastosowaniu:
    – lejki polipropylenowe zwykłe
    – lejki polipropylenowe szybkoschnące
    – lejki polipropylenowe do materiałów sypkich
    – lejki filtracyjne typu Büchner’a o konstrukcji dwuelementowej
  • CYLINDRY MIAROWE – w kształcie cylindra otwartego z jednej strony i zamkniętego z drugiej, , skalowane z wytłoczoną przedziałką. Skala objętości określona jest na wylew, czyli uwzględnia objętość pozostające cieczy na naczyniu.
  • KOLBY MIAROWE – służą do chemicznej analizy ilościowej do sporządzenia roztworów mianowanych. Kolba posiad specjalna miarę, która skalowana jest na wlew co oznacza, że dokładna objętość znajduje się wewnątrz kolby. Kolby mogą posiadać w wylotu plastikowy korek lub nakrętkę.

Szeroki wybór naczyń laboratoryjnych można znaleźć w ofercie firmy EQUIMED, a więcej informacji o dostępnej ofercie można znaleźć na ich stronie domowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.