Radosna studentka on-line

Studia on-line. Przed nami nowa era studiowania?

Nauka z domu, czy dowolnego miejsca na świecie jest już możliwa. Polacy coraz chętniej korzystają z tej opcji, która daje im niezależność i ogromną swobodę.

Czy można studiować przez internet?

Dzięki nieustannie idącej naprzód technologii, dziś nawet nauka może się odbywać zdalnie.
E-learning staje się coraz bardziej popularny i zarówno młodzi, jak i starsi ludzie coraz chętniej z niego korzystają. Nauka przez internet dodatkowo pozytywnie wpływa na samodyscyplinę studentów i ich umiejętność organizacji własnego czasu. Są to wartości ogromnie cenione na dzisiejszym rynku pracy.
Co ważne, dyplom absolwentów tego rodzaju uczelni nie różni się od innych dyplomów.
Na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym znajdziesz zarówno studia I, jak i II stopnia, a także studia podyplomowe, w tym studia podyplomowe dla nauczycieli.

Studiując przez internet wysłuchujesz wykładów za pośrednictwem platformy zdalnego nauczania. Możesz to robić z dowolnego miejsca na świecie. Na uczelni musisz się pojawić zaledwie 2-3 razy w semestrze. Do wszystkich materiałów potrzebnych do nauki masz nieograniczony dostęp. Możesz z nich korzystać kiedy tylko zechcesz.

Dla kogo są studia on-line?

Studia online to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu, mają małe dzieci, dużo podróżują, mieszkają za granicą lub stan zdrowia nie pozwala im na podjęcie nauki w innym trybie. Polski Uniwersytet Wirtualny cieszy się zainteresowaniem młodych mam, które pragną się rozwijać i zaczerpnąć z okresu urlopu macierzyńskiego również coś dla siebie.

Z tego rodzaju nauki korzystają również Polacy przebywający na wyjazdach emigracyjnych. Często takie osoby chciałyby wrócić do kraju, ale boją się, że ich wykształcenie nie jest wystarczające do znalezienia dobrej pracy. Dlatego właśnie pragną zdalnie je uzupełnić i poszerzyć kwalifikacje.

Kolejnym gronem studentów są osoby młode, dla których wirtualna rzeczywistość jest czymś absolutnie normalnym. Takie jednostki często cenią sobie wolność, swobodę działania i niezależność, dlatego pragną łączyć naukę z innymi sferami swojego życia, ze spełnianiem marzeń np. podróżowaniem.

Warto zauważyć jak niesamowitym udogodnieniem jest taki rodzaj nauki dla osób niepełnosprawnych. Pokonywanie dużych odległości w mieście, zmaganie się z niedogodnościami na co dzień zniechęciło niejedną taką osobę. Możliwość nauki z zacisza własnego domu to wspaniałe ułatwienie, a czasem nawet jedyna szansa na zdobycie godziwego wykształcenia.