Sala lekcyjna na uczelni
Nauka

Czym są studia MBA?

Prestiżowe, poszukiwane, zwiększające szanse na zyskanie ciekawej, dobrze płatnej pracy – studia MBA stają się atutem wielu menedżerów, ale nie tylko oni na nie uczęszczają. Czym są studia MBA?

Wiele mówiący skrót

MBA to szczególny kierunek studiów. Skrót ten został zaczerpnięty od anglojęzycznego wyrażenia Master of Business Administration, które można przetłumaczyć jako magisterskie studia menedżerskie. Są to studia interdyscyplinarne, które łączą w sobie wiele różnych dziedzin nauki. Podczas studiowania kierunku MBA studenci uczą się elementów socjologii, psychologii, prawa, etyki, ekonomii, rachunkowości, finansów oraz marketingu.

Różne rodzaje studiów MBA

Na poszczególnych uczelniach prowadzone są różne kierunki studiów MBA. Wyróżnia się wśród nich studia:

  • MBA podstawowe, dla menedżerów;
  • EMBA (Executive Master of Business) – dla najbardziej doświadczonej kadry menedżerskiej,
  • Global Executive MBA – przeznaczone dla zarządzających globalnymi firmami i instytucjami międzynarodowymi,
  • branżowe MBA.

W Polsce studia Executive Master of Business prowadzi szkoła biznesu w Warszawie. Programy studiów MBA mogą być różne, dlatego potencjalny student powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z tym, co oferuje szkoła, w której realizowane są studia MBA.

Przykładowy zakres studiów

Na przykład w szkole biznesu prowadzone są studia Executive MBA Politechniki Warszawskiej. To właściwie międzynarodowe studia podyplomowe w języku angielskim, w trybie weekendowym, adresowane do absolwentów studiów wyższych z minimum 3-letnim doświadczeniem menedżerskim. Program tych studiów zaprojektowano z myślą o potrzebach przedstawicieli wyższej i średniej kadry menedżerskiej. Dzięki studiom MBA można zwiększyć swoje kompetencje z zakresu zarządzania firmą i zasobami ludzkimi, a przy tym poznać i zrozumieć trendy oraz wyzwania, jakie są obecne we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu. Ponad 100 godzin zajęć na studiach MBA na Politechnice Warszawskiej poświęconych jest nowym technologiom, z których na co dzień korzystają menedżerowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.