Twarz rudowłosej dziewczyny
Dom i Rodzina

Jak zachować młody wygląd skóry?

U kobiet po 24 roku życia organizm zaczyna mieć problem z zastąpieniem zużytych komórek nowymi. Oznakami tego jest proces starzenia się. Postępuje on stopniowo, a jego widoczny efekt zależny jest w dużej mierze od genów, ale też trybu życia czy pielęgnacji.

Co wpływa na proces starzenia się skóry?

Codzienny kontakt skóry z takimi czynnikami jak promieniowanie UV, wiatr, a w naszym klimacie również mróz, powodują utratę elastyczności skóry oraz zmiany jej kolorytu. Nie możemy też zapominać o środowisku w jakim żyjemy oraz pracujemy. Im więcej jest w powietrzu zanieczyszczeń, tym gorzej dla skóry. Bardzo duży wpływ ma również stres oraz nasza codzienna dieta.

Jak dbać o cerę

Dojrzała skóra, jaką mają kobiety od 35 roku życia, wymaga odpowiedniego traktowania. To właśnie wtedy należy zadbać o dobrej jakości kosmetyki do jej pielęgnacji i oczyszczania. Do stosowania na co dzień wybierajmy więc kosmetyki zawierające filtry UV, natomiast do oczyszczania używajmy delikatnych płynów micelarnych. Warto również zwrócić uwagę na wrażliwe rejony na twarzy, czyli skórę pod oczami.

Usta malowane pomadką ochronną
pixabay.com

Jak spowolnić proces starzenia się skóry

Jednym z najważniejszych sposobów, jest dobranie odpowiednich kosmetyków do nawilżenia i ochrony skóry dojrzałej po 35 roku życia. Sięgajmy po jak najlepsze dla naszej cery kremy, zawierające składniki aktywne, które spowolnią proces powstawania zmarszczek, a także wygładzą już istniejące. Wartym uwagi jest krem Vichy liftaciv collagen specialist, zawierający składniki aktywne. Jednak samo kupno kremu nie wystarczy. Trzeba również w odpowiedni sposób go zaaplikować. Warto wiedzieć, że wklepywanie kremu w skórę twarzy jest lepszym rozwiązaniem, niż wmasowywanie. Skóra nie zostaje wtedy naciągnięta. Pamiętajmy też, że tylko systematyczna pielęgnacja da nam upragniony efekt.

Co prawda, nie da się zachować młodzieńczego wyglądu przez dziesiątki lat życia człowieka. Można jednak spróbować go jak najdłużej utrzymać. Są na to sposoby, dające zadowalające efekty. Jednakże zabiegi kosmetyczne, mogą wpływać negatywnie na cały organizm. Drugim wyjściem jest zaakceptowanie swojego wyglądu i starzenie się z godnością. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku dbania o swój wygląd. Może nie zachowamy wiecznie młodości, ale stosując odpowiednie kosmetyki, dietę i sport, będziemy mogli cieszyć się zdrowym wyglądem cery na długie lata.

Źródła:

  • Przewodnik po substancjach czynnych i pomocniczych, E. Fink, Wrocław 2011
  • 50 mitów o urodzie, J. Zubcowa i T. Orasmae-Meder, Łódź 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.