Szambo przydomowe
Dom i Rodzina

Tabletki do szamba – jakie wybrać? Podpowiadamy!

Artykuł sponsorowany.

Szukacie dobrego, kompleksowego biopreparatu do szamba? Jak wybrać odpowiedni produkt spośród setek propozycji na naszym rynku? Dziś postanowiliśmy zwrócić się o poradę do eksperta ze sklepu aktywatory.pl. Z jego pomocą wybraliśmy trzy preparaty do szamb, które pomogą wam utrzymać przydomową oczyszczalnię ścieków w najlepszym stanie przez długi czas.

Bakterie do szamba BioTab MAX

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmują tabletki do szamba z Aktywatory.pl BioTAB MAX. Ich największą zaletą jest wielokierunkowe, bardzo kompleksowe działanie oraz bardzo wysoka wydajność. Preparat do szamba tej marki spełnia funkcję aktywatora, stałego kompozytu bakteryjnego, a także efektywnie usuwa tłuszcze. Tabletki do szamba stosuje się zaledwie raz na dwa tygodnie, dozowanie jest bardzo wygodne, wystarczy wrzucić kapsułkę do muszli klozetowej lub przez właz osadnika (gwarantuje morski kolor).

Bakterie do szamba BioTab wskazywane są w czołówce biopreparatów, które sprawnie oczyszczają i upłynniają ścieki, doskonale radzą sobie z osadami tłuszczowymi na dnie zbiornika oraz w rurach, a także z przykrym w zapachu kożuchem tłuszczowym na powierzchni ścieków. Regularnie stosowane bakterie do szamba zapobiegają przed zbyt częstym opróżnianiem zbiornika, co jest problematyczne i kosztowne. Jedno opakowanie starcza na 12 miesięcy stosowania. Cena? Około 45 – 50 zł za 26 tabletek do szamba. Zdecydowanie warto!

Fot. Bio 7 – skuteczne tabletki do szamba

Bakterie do szamb Sanidenn Tabs

Drugim produktem, który jest dość ceniony na rynku i warto go przetestować w warunkach swojej oczyszczalni ścieków są bakterie do szamb marki Sanidenn. Cechuje je wysoka koncentracja bakterii w jednej tabletce (około 5 miliardów). Te biopreparaty do szamb zostały sprawdzone pod kątem swojej efektywności – doskonale wspierają procesy oczyszczania w osadnikach, zmniejszają zapotrzebowanie na tlen oraz aktywnie wspierają usuwanie źródeł odorów. Co ciekawe, ten preparat do szamb ma także zdolność wychwytywania i wiązania metali ciężkich w ściekach. Jest to produkt bezpieczny dla środowiska oraz dla ludzi. Opakowanie 24 szt wystarcza na około 6 miesięcy stosowania. Cena bakterii do szamb Sanidenn Tabs to około 30 – 33 zł za opakowanie. Warto dodać, że odpowiednio dobierając dawkę startową, preparat może z powodzeniem pełnić funkcję aktywatora do szamba.

Bakterie do szamb Microbec Tabs

To bodaj najbardziej komercyjny i przystępny produkt od strony marketingowej. Kolorowe, świetnie opracowane opakowanie z dokładną instrukcją, zastosowaniem i informacjami praktycznymi to duży plus dla osób, które tabletki do szamba będą stosowały pierwszy raz.

Bakterie do szamba Microbec radzą sobie doskonale ze ściekami bytowymi. Jak większość biopreparatów do szamb działają one w kilku etapach. W pierwszej fazie dokładnie dobrana mieszanka kultur bakteryjnych i enzymów rozkłada duże szczątki organiczne, takie jak celuloza, resztki biologiczne czy tłuszcze. Zanieczyszczenia ulegają upłynnieniu, a następne przy udziale enzymów, do rozkładu na podstawowe związki oraz wodę.

Jak stosować bakterie do szamb Microbec? Producent ustalił proporcję w zależności od wielkości szamba. Dozowanie powinno odbywać się raz na tydzień. Opakowanie 16 sztuk tabletek do szamba to cena ok 25 – 30 zł.

Wszystkie trzy preparaty do szamb są efektywne i wartościowe, znacznie wydłużają żywotność przydomowej oczyszczalni oraz zmniejszają częstotliwość jej serwisowania.