Kobieta w białym kitlu pracuje w laboratorium
Nauka

Jak wybrać dobry serwis sprzętu laboratoryjnego?

Nie da się ukryć, że laboratoria to placówki o wysokich standardach. Odnosi się to nie tylko do kwestii związanych z bezpieczeństwem pracowników- choć jak łatwo można się domyślić, stoją one na wyjątkowo wysokim poziomie, ale chodzi tutaj także o kwestie związane z wyposażeniem. Tak naprawdę, można śmiało powiedzieć, że wyposażenie laboratorium i wszelakie sprzęty jakie się w nim znajdują, są z bezpieczeństwem pracowników ściśle związane. Wystarczy bowiem jedynie jedna nieprawidłowość i jednak usterka może doprowadzić do tego, że pracownicy będą musieli swoją pracę przerwać, a to z kolei może doprowadzić do dość poważnego zastoju. Dodatkowo może to ich narazić także na kontakt z chemikaliami i innymi, żrącymi substancjami, co będzie stanowić poważne zagrożenie dla ich zdrowia oraz życia. Wobec tego konieczne jest zadbanie o sprzęt laboratoryjny, przy pomocy odpowiednich prac serwisowych. Wobec tego, jak można wybrać najlepszą firmę zajmującą się serwisem sprzętu laboratoryjnego?

Postawmy na serwis z wieloletnim doświadczeniem

Jedną z kluczowych kwestii jest świadomość tego, że sprzęty laboratoryjne zmieniały się na przestrzeni lat. Wobec tego z pewnością niektóre z placówek postawiły na modele nowoczesne, podczas gdy inne placówki nadal mogą korzystać z nieco starszych, jednak niemniej wydajnych sprzętów. Dobry serwis jak np. MKTest powinien posiadać odpowiednią wiedzę dosłownie z każdego zakresu i rodzaju sprzętu laboratoryjnego. Powinni oni wiedzieć jak można zdiagnozować sprzęt nieco starszy, ale również nowoczesne i zaawansowane dygestoria lub komory laminarne nie powinny mieć przed specjalistami absolutnie żadnych tajemnic. Wobec tego, zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego serwisu, warto na samym początku sprawdzić, jakim doświadczeniem może się on pochwalić. W tym celu możemy się chociażby zapoznać z opiniami innych klientów, którzy również skorzystali już z usług tego serwisu. Wówczas z całą pewnością podejmiemy rozsądną decyzję.

Jaki jest zakres usług danego serwisu?

Jeśli zainteresował nas dany serwis jak np. MKTest, wówczas warto również zapoznać się z tym, jaki zakres usług on oferuje. Analogicznie zadaniem serwisu nie jest jedynie wyczyszczenie sprzętu i sprawdzenie okablowania. Dobry i doświadczony serwis powinien nam zagwarantować znacznie szerszy zakres usług. Fachowcy powinni sprawnie i szybko zdiagnozować ewentualne usterki, a następnie równie szybko powinni je oni usunąć i przywrócić 100% pierwotnych parametrów. Warto o tym również pamiętać.