Dom i Rodzina Nauka

Edukacyjne gry na Androida, które pokocha twoje dziecko!

Rodzice nieustannie narzekają, że dzieci spędzają większość czasu „wisząc” telefonie czy też surfując w Internecie, jednocześnie unikając nauki jak ognia. Co więc zrobić, gdy nasze dziecko nie może przymusić się do nauki geografii czy słówek z angielskiego? Podsunąć mu odpowiednie gry na Androida! Rywalizacja, polegająca na zdobywaniu punktów, z pewnością zmotywuje nasza pociechę do osiągania najlepszych wyników. Poniżej prezentujemy najciekawsze gry, które pomogą w nauce twojemu dziecku.

Stolice wszystkich państw świata

Ta aplikacja, którą można potraktować jako grę na Androida, ma już ponad milion pobrań i jest bardzo dobrym nauczycielem geografii – przynajmniej w zakresie zapamiętywania stolic. Wiadomo, że samo wkuwanie niewiele daje. Dobrze jest stymulować mózg – dlatego też do pytań często dołączone są przepiękne zdjęcia z zabytkami danego miasta. Dzięki temu dziecko nie tylko lepiej zapamiętuje, ale również jest w stanie powiedzieć coś więcej o danym miejscu. Pytania nie zawsze są w formie odpowiedzi „ABCD”, co tylko zwiększa wysiłek gracza – czasami trzeba wpisać nazwę w pytaniu otwartym. Są różne poziomy trudności, można korzystać z fiszek oraz zagrać w typową grę na czas. Dobra zabawa, dostępna w polskiej wersji językowej – gwarantowana!

Matematyka

Jak wiadomo, matematyka jest królową nauk – jednak jej poznanie, nawet w podstawowym zakresie, dla wielu osób jest trudne i żmudne. Dlatego tak ważne jest, by już dzieci w szkole podstawowej miały z nią jak najwięcej styczności. Gra na Androida „Matematyka” to zbiór zadań, dzięki którym dziecko poćwiczy dodawanie i odejmowanie pod presją czasu – przyda się to na klasówkach, kiedy czasu jest mało i trzeba szybko wykonywać równania. Zadania typu prawda/fałsz pozwolą opatrzyć się z liczbami i szybko wychwytywać błędy. Tabliczka mnożenia pomoże tym podopiecznym, którzy mają ją wykuć na pamięć. Ponadto znajdziemy tu gry na spostrzegawczość i refleks. Kilkanaście minut dziennie z liczbami na pewno pomoże każdemu – zarówno temu znajdującemu się w podstawówce, jak i szkole średniej.

Duolingo

Wkuwanie słówek w języku obcym „na sucho” to jedna z najgorszych metod uczenia się ich. Aby dziecko lepiej zapamiętało angielski, dobrze jest, by widziało, jak te słowa są używane w praktyce. Obycie się z nimi przez przynajmniej pół godziny dziennie powinno zagwarantować stały progres. Pomoże w tym aplikacja Duolingo, którą pokochały miliony użytkowników na całym świecie. Choć nie jest to typowa gra na Androida, to dzięki możliwości sprawdzania się i zdobywania punktów, emocje są równie duże. Przechodzi się tam przez poszczególne poziomy – od rzeczy najprostszych, po o wiele trudniejsze. Można skorzystać z nauki zaimków, czasów czy też stopniowania przymiotników. Pytania są zarówno z pisania, słuchania, jak i wypełniania luk.

Szukasz czego, co połączy użytkowanie telefonu, nutkę rywalizacji i naukę? Wykorzystaj powyższe gry na Android! Spraw, by dziecko korzystało z telefonu nie tylko w celach związanych z porozumiewaniem się z koleżankami i kolegami, czy oglądania filmików w sieci. Najlepie,j byś sam sprawdzał, w co dasz pograć podopiecznemu. Jeżeli jednak masz mało czasu, to sięgaj po artykuły w mediach branżowych, takich jak: https://android.com.pl/.

Zapamiętywanie poprzez zabawę jest najlepszym sposobem na naukę. Bo nie chodzi wyłącznie o to, by dziecko „wkuło, zdało i zapomniało”, ale żeby otoczyło się daną dziedziną nauki – wtedy nie będzie widzieć w tym wyłącznie przykrego obowiązku, ale być może zrodzi się pasja. I w tym mogą nam pomóc popularne gry na Androida.