Podręczniki można kupować już nawet na serwisach aukcyjnych typu allegro
Nauka

Podręczniki do religii 2021 — jakie i gdzie kupić?

Nauka religii opiera się na bazie programów opracowanych oraz zatwierdzonych przez właściwe władze kościołów i innych związków wyznaniowych, które zostały przedstawione do wiadomości Ministrowi Edukacji Narodowej. Jakie podręczniki do religii obowiązywać będą w roku szkolnym 2021/2022?

Podręczniki do religii 2021/2022

Jakie są zalecane podręczniki do religii do przedszkola? Jednym z nich jest Religia 3 — i 4 —latek podr. dla ucznia — Pan Bóg kocha dzieci. Materiał zawarty w tej książce do religii jest dopasowany do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku 3 oraz 4 lat. Na uwagę zasługuje tutaj przyjazna szata graficzna, która ułatwia zapamiętywanie prezentowanych treści. Zaproponowane w podręczniku sposoby przeprowadzania zajęć w pozytywny sposób wpływają na rozwój psychomotoryczny dzieci. Poszczególne zagadnienia religijne są wprowadzane tutaj przez zabawę i wykorzystanie codziennych doświadczeń. Różne formy zaangażowania uczniów pomagają w odkrywaniu Boga w otaczającym świecie.

Jeżeli chodzi o podręczniki do religii dla szkoły podstawowej, uczniowie klas pierwszych uczą się z książki Religia sp kl.1 podręcznik z ćwiczeniami cz.1 — Pan Bóg jest naszym Ojcem. Tym, co ją wyróżnia jest przejrzysta struktura. W każdej z katechez znajduje się odwołanie do fragmentu Pisma Świętego, który następnie zostaje odniesiony do bliskiej dziecku rzeczywistości: szkolnej, rodzinnej czy związanej z życiem religijnym. Każda katecheza zawiera główne przesłanie dla uczniów, które podsumowuje jednostkę religijną. Podręcznik do religii jest bogato ilustrowany. Znajdujące się tu kolorowe rysunki są dopasowane do możliwości poznawczych pierwszoklasisty.

Jakie podręczniki do religii 2021 przeznaczone są dla uczniów szkół ponadpodstawowych? Książką przeznaczoną do pierwszej klasy liceum jest Religia LO kl.1 podręcznik — Szukam wolności pod redakcją ks. dr. Radosława Mazura i ks. dr. Marcina Wojtasika. Podręcznik inspiruje do refleksji nad własnymi wyborami i wspiera w budowaniu mądrych, przemyślanych argumentów w dyskusjach o wierze i kwestiach moralnych, społecznych oraz codziennych. Dodatkowo, pozwala on ukształtować dojrzałe pojęcie wolności.

Podręczniki do religii — gdzie kupić najnowsze?

Gdzie kupić podręczniki do religii? Możliwości jest tutaj całkiem sporo. Na początek, warto popytać o nie wśród starszych o rok dzieci — czy to z rodziny, czy z grona przyjaciół. W książki do religii zaopatrzyć można się również w antykwariatach czy na kiermaszach szkolnych. Duży ich wybór znaleźć można także na rozmaitych serwisach ogłoszeniowych oraz aukcyjnych. Podręczniki do religii oferują także sklepy internetowe. Bardzo często liczyć można tam na duże obniżki czy bonus w postaci darmowej wysyłki. Szukając książki do religii, warto zapoznać się z asortymentem katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Dostępne są tu podręczniki zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej.