Kobieta jest na liftingu twarzy u kosmetologa
Dom i Rodzina

Jak utrzymać jędrność skóry na dłużej?

Wszystkim marzy się utrzymanie zdrowej i młodej skory jak najdłużej. Niestety nie jest to proste, a z czasem skóra traci sprężystość i pojawiają się zmarszczki. Jak sobie poradzić z tym problemem? Jakie są skuteczne sposoby na jędrną skórę na dłużej? W poniższym tekście odpowiadamy na te pytania i wyjaśniamy, czym jest lifting twarzy.

Dlaczego skóra traci jędrność?

Za elastyczność skóry, czyli tak naprawdę utrzymanie właściwego jej napięcia, odpowiadają fibroblasty. Z wiekiem komórki te tracą swoją efektywność. Już po 30. roku życia, a u niektórych osób nawet wcześniej, wytwarzają coraz mniej kolagenu, kwasu hialuronowego, i równie ważnej elastyny. Brak tych składników w skórze to mniejsze napięcie tkanki skóry i jej opadanie. Powyższe zjawisko jest naturalną konsekwencją upływu czasu, jednak jego szybszemu pojawianiu się sprzyjają również czynniki zewnętrzne. Mowa tutaj między innymi o promieniach słonecznych, zanieczyszczeniach czy też niewłaściwej pielęgnacji twarzy. Całe szczęście istnieją sposoby na utrzymanie jędrności skóry twarzy. Sprawdźmy, czym jest lifting twarzy i jak powinien wyglądać, aby był skuteczny.

Lifting twarzy, czyli jędrna skóra

Co do zasady lifting to poprawa. Zatem lifting twarzy jest pojęciem bardzo szerokim, odnoszącym się do wielu różnorodnych zabiegów. Dzisiaj wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod wymienia się bezoperacyjny lifting twarzy, polegający na mobilizacji komórek odpowiedzialnych za jędrność skóry. Wśród polecanych sposobów jest zabieg opierający się na emisji fali ultradźwiękowej. Oddziałuje ona na tkanki skórne, podgrzewając je oraz tworząc mikrouszkodzenia. W takiej sytuacji reakcja organizmu może być tylko jedna – mobilizacja. W efekcie dochodzi do wzmożenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Niewątpliwie lifting twarzy to zabieg, który warto polecić. Wybierając jego odpowiedni rodzaj, można mieć pewność co do efektów i bezpieczeństwa zabiegu. Żadne domowe sposoby na poprawę jędrności skóry nie dorównują skutecznością profesjonalnemu liftingowi z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych.