Zamontowany system rolet sterowanych pilotem
Dom i Rodzina

Rolety sterowane pilotem – dlaczego warto?

Jednym z bardziej popularnych obecnie rozwiązań na rynku są rolety zewnętrzne sterowane elektronicznie. Wyróżniają się one nowoczesnym charakterem w porównaniu do wersji regulowanych mechanicznie za pomocą taśm lub sznureczków. Z tego względu sterowanie jest przyjemniejsze i wygodniejsze.

W przypadku wyboru systemu z pilotem można liczyć na szeroki wybór tego typu elementów, które są dostępne w wersji naściennej, przenośnej oraz przenośnej z opcją zawieszenia. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie?

Zalety elektronicznego systemu sterowania roletami

Opisywany sposób sterowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim możemy uniknąć kłopotu związanego z podnoszeniem osłon. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ciężkich rolet, których zwijanie za pomocą sznurka jest niekomfortowe i wymaga użycia siły. Możemy zatem liczyć na dużo większą wygodę, którą odczujemy zwłaszcza wtedy, gdy podnosimy i opuszczamy rolety kilka razy dziennie. Elektroniczny system umożliwia podnoszenie osłony jednym przyciskiem znajdującym się na pilocie. Co za tym idzie użycie siły nie jest konieczne.

Warto też zauważyć, że rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie są już dostępne w dużo niższych cenach niż jeszcze parę lat temu. Dziś takie systemy są bardziej powszechne, a przez to tańsze.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na rolety sterowane pilotem?

Kolejną ważną zaletą jest możliwość sterowania zarówno pojedynczą roletą, jak i kilkoma. Wszystko zależy od tego czy posiadamy pilot jednokanałowy czy wielokanałowy. Oprócz tego można grupować rolety na poszczególnych kanałach pilota i sterować nimi jednocześnie. Co więcej istnieje możliwość zautomatyzowania czasowego. Dzięki temu rolety będą podnoszone lub opuszczane o określonych godzinach. Najbardziej zaawansowane systemy posiadają specjalne czujniki poziomu padania promieni słonecznych, które powodują opuszczanie osłon w momencie zwiększania się nasłonecznienia.