wybieranie odpowiedniego gbinetu stomatologicznego
Dom i Rodzina

Czym kierować się przy wyborze gabinetu stomatologicznego?

Artykuł partnera.

Leczenie zębów jest tematem, który spędza sen z powiek wielu osób. Ból zęba, wizyta u dentysty, a nawet zapach środków dentystycznych budzą często najgorsze obawy i wywołują lęk. Nie musi tak jednak być. Podstawą dbania o zęby jest wybór gabinetu dentystycznego, który będzie potrafił zadbać o zęby i nie spowoduje przy tym zbędnych koszmarów. Jak więc wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny?

Wszystko w jednym miejscu? Czy warto?

Pierwszym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, to to jakie usługi i zabiegi można znaleźć w ofercie gabinetu. Istotnymi elementami są również ilość specjalistów, rodzaje specjalizacji oraz zabiegów dostępnych w ofercie konkretnego dentysty. Wiele miejsc oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną, zaczynającą się od stomatologii dziecięcej, przez klasyczną stomatologię zachowawczą, leczenie kanałowe czy ortodoncje a kończąc na protetyce czy stomatologii estetycznej. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że wybierając gabinet z kompleksowymi usługami, wszystko dostępne jest w jednym miejscu dzięki czemu możemy liczyć na kompleksowe zajęcie się wszystkimi problemami, które dotyczą naszych zębów.

Opinie jako podstawowy element przy szukaniu dentysty

Najważniejszym elementem poszukiwań dobrego specjalisty są jego opinie. Nie chodzi tu tylko o opinie dalekiego członka rodziny, który twierdzi, że jego stomatolog jest najlepszy, bo nigdy nie był u innego, ani o liczne dostępne opinie w Internecie. Sprawdzając ten element, warto wziąć pod uwagę ogólną średnią oraz to jak wiele jest takich opinii i czy dany gabinet odpowiada na opinie swoich pacjentów, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku lekarzy z gabinetu Miły Uśmiech – https://milyusmiech.com. Warto szukać również rozbudowanych komentarzy, w których pacjenci opisują swój przypadek, bowiem dzięki temu można poznać sposób działania danego gabinetu.

Technologia i nowości

Wiele gabinetów stomatologicznych nie idzie z duchem czasu, nie sprawdza nowości z branży, ani nie zmienia sposobu wykonywania danego zabiegu, na taki bardziej przyjazny pacjentowi. Oczywiście w tym przypadku ważny jest również umiar, bowiem nie chodzi o to, żeby stomatolog eksperymentował na pacjentach, ale o żeby świadczył usługi nowoczesne i przyjazne pacjentowi.

Intuicja i wygoda

Chyba najważniejszym czynnikiem przy wyborze dopasowanego gabinetu stomatologicznego jest wygoda pacjenta. To czy miejsce znajduję się blisko domu albo czy jest otwarte w dogodnych godzinach. Nie ma sensu mieszkając w Warszawie, jeździć do specjalisty pod miastem. Lepiej wybrać coś bliżej domu. Przy wyborze jednak należy kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami. Jeśli komuś dane miejsce odpowiada i czuje, że to jest ten idealny dentysta, to powinien z nim zostać.