Mężczyźni z torbami na ramię
Dom i Rodzina

Męskie torby na ramię – jak poprawnie dobrać do stylizacji?

Podobnie, jak to bywa w przypadku mody kobiecej, męski styl również wymaga odpowiedniej oprawy w postaci dodatków. Nie każdą, męską torbę jesteśmy w stanie dopasować do wszystkich stylizacji. Zastanawiacie się, w jaki sposób wybrać męską torbę, by pasowała ona do większości codziennych, modowych wyborów?

W jaki sposób dobrać męską torbę do okazji?

Mężczyźni, w opozycji do płci pięknej, nie kierują się mocno kryterium dopasowania ich dodatków do okazji, bardziej zwracając uwagę na kryterium funkcjonalności przedmiotów. Miejscem, w którym męska torba sprawdzi się najlepiej, będzie przede wszystkim praca. Trudno wyobrazić sobie inną możliwość przenoszenia ze sobą niezbędnych dokumentów, czy laptopa w innej formie niż skórzana teczka aktówka. Jednak, gdy w męskiej garderobie przeważają luźniejsze stylizacje, a w pracy nie istnieje sztywny nakaz noszenia garnituru, warto na chwilę pożegnać zachowawczą aktówkę i sprawdzić modele męskich toreb na ramię w codziennym stylu. Najlepsze będą te torby, które w swoim wnętrzu pomieszczą format A4 ale swym fasonem zbliżone będą bardziej do toreb podróżnych, niż klasycznych, męskich teczek. Warto pamiętać, że męska torba w casualowym stylu doskonale sprawdzi się podczas wykonywania codziennych obowiązków, na zakupach, czy w delegacji. Podczas wyjść do restauracji, czy wieczornych imprez powinniśmy zrezygnować z noszenia obszernych toreb na rzecz niewielkiej, praktycznej męskiej listonoszki (sprawdź w sklepie brodrene.eu).

Fot. Stylowe torby na ramię

Jak dobrać męską torbę do stroju?

Jak już wspomnieliśmy na początku artykułu, wszystkie dodatki powinny pasować do całości stylizacji, nie muszą jednak ściśle z nią współgrać. Przykładowo – jeśli do stroju decydujemy się zakładać klasyczne obuwie ze skóry licowej, niekoniecznie musimy decydować się na zabieranie ze sobą także męskiej torby skórzanej. Choć skóra naturalna jest doskonałym i ultramodnym materiałem, warto przełamać się i nieco pobawić stylem, dobierając do całości outfitu materiałową, nieco sportową torbę na ramię, ozdobioną elementami skóry naturalnej.

Fot: torba męska na ramię od Brodrene.eu

Męskie torby na ramię współcześnie to dodatki różnorodne i wykonane zgodnie z najnowszymi trendami, tak więc każdy, nawet najbardziej wybredny pan, z pewnością wybierze taki model, który będzie odpowiadał mu zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Warto przy tym pamiętać, by przy wyborze odpowiedniej kolorystyki męskiej torby skórzanej kierować się zasadą trzech kolorów – jeśli w stylizacji postawimy na tercet pasujących do siebie kolorów, nasz wizerunek będzie prezentować się stylowo, jednocześnie nie będąc zbyt pstrokatym. Najmodniejsze kolory męskich toreb na ramię to obecnie ciepłe odcienie brązu i koniaku, szarości i granat. Nie znaczy to oczywiście, że klasyczna czerń wychodzi z mody – nic bardziej błędnego! Czarna torba, czy skórzany portfel męski świetnie prezentują się także na co dzień. Czarne dodatki warto jednak stosować w zestawieniu ze stylizacjami, opartymi na takich kolorach, jak czysta biel, szarości oraz granat – po to, by całość prezentowała się lekko, a zarazem klasycznie.