Kobieta uczy języka angielskiego

Blokada językowa – Odwieczny problem w nauce języka angielskiego

Kwestia blokady językowej  w mówieniu po angielsku jest niezwykle indywidualna i uzależniona od nas samych, jednak sposób w jaki uczymy się angielskiego nie pozostaje bez wpływu. Często w polskich szkołach nie zachęca się do mówienia tylko nieustannie poprawia i wymaga perfekcji, która jak doskonale wie każdy kto spędził trochę czasu w Anglii, nie istnieje. Gramatyczna teoria ze szkolnej ławki w praktyce nie przekłada się na umiejętność komunikacji w rzeczywistości.

To co przede wszystkim przeraża to fakt, że będąc w sytuacji komunikacyjnej możemy zapomnieć danego słowa i nie będziemy wstanie wytłumaczyć o co nam chodzi. Albo wydaje się nam, że jeśli użyjemy złego czasu to się skompromitujemy. Każdy kto jednak chociaż raz rozmawiał z osobą anglojęzyczną doskonale wie, że ten ze wszystkich sił stara się ona nas zrozumieć. Mitem jest twierdzenie, że tylko osoby mówiące biegle w języku angielskim mogą porozumiewać się z innymi osobami. Ważna jest nasza kreatywność i otwartość na drugą osobę. I chociaż oczywiście najlepiej jest zawsze mówić poprawnie, to w praktyce jednak popełnianie błędów jest nieuniknionym krokiem na drodze do doskonałości i nie ma sensu blokować się na drodze. W końcu to żadne osiągnięcie mówić w swoim ojczystym języku – tak więc nie ma co przejmować się, jeśli nasz anglojęzyczny rozmówca lepiej zna angielski, tym bardziej że Anglicy wypadają najgorzej w Europie jeśli chodzi o znajomość języków obcych!

Praktyczna nauka języka angielskiego

Co więc jeśli nie chcemy już ślęczeć nad suchymi teoryjkami gramatycznymi, lecz podszkolić swoją mowę w języku angielskim? Istnieje wiele sposobów i możliwości na to, aby móc nieco podszlifować swój język. Jednym z nich jest kurs języka angielskiego online Speakingo. To świetne i bardzo celne rozwiązanie, jeśli chcesz skupić się na praktyce mówienia po angielsku i przełamać blokadę językową.

To przygotowana baza propozycji do dialogów, o różnej tematyce, które dają okazję do przećwiczenia danych rozmów w sprzyjających warunkach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy na tym kursie angielskiego zupełnie bez stresu „rozgadać się” można… ze swoim telefonem lub komputerem, który rozuymie nas, chwali, a w razie potrzeby poprawia. Nawet najbardziej nieśmiały uczeń może tu swobodnie i bez najmniejszego stresu rozmawiać po angielsku! A rozmawia się jak z native speakerem, z którego nagraniami się konwersje.

To dość innowacyjna i bardzo intuicyjna forma nauki, która spodobała się już wielu użytkownikom. Cała jej tajemnica tkwi w Metodzie Bezpośredniej z której kurs mocno czerpię. To system nauki wzorujący się na postępowaniu dzieci. Zdobywanie przez nie wiedzy opiera się na słuchaniu, powtarzaniu, a także interakcjach w sposób bardzo naturalny i swobodny zarazem. Nie ma tutaj przymusu czy pośpiechu – wszystko idzie zgodnie z Twoim tempem nauki, co jest niesamowicie unikatowe.

Cały kurs odbywa się online, na komputerze lub aplikacji w telefonie, tak więc wygodnie i bez problemów z dojazdem czy ogólnym dotarciem do miejsca, w którym pobierane są lekcje.

Nauka = przyjemność?

W naszym odczuciu, z kursem od Speakingo, jest to jak najbardziej możliwe! Widzimy w nim wiele korzystnych elementów, a także szansę na rozwijanie umiejętności językowych bez wiecznych obaw o nadmierną poprawność oraz idealizowanie. Z nimi masz szansę na rozwój tak jak chcesz i jak tego potrzebujesz.