Kobieta leżąca w szitalu ma podkłady higieniczne na łóżku
Dom i Rodzina

W jakich sytuacjach przydadzą się podkłady higieniczne?

Artykuł partnera.

Podkłady higieniczne jako jednorazowe akcesoria medyczne stanowią nieocenioną pomoc w wielu sytuacjach codziennego życia. Znajdziemy je w wyprawce kobiety w ciąży, a także w domach opieki. Niewątpliwie są one dużym udogodnieniem – są łatwe w użyciu i pozwalają zachować higienę na najwyższym poziomie. W dzisiejszym wpisie sprawdzimy zatem, jakie podkłady higieniczne wybrać i kiedy najlepiej ich używać.

Czym są podkłady higieniczne i po co ich używamy?

Jednorazowe akcesoria medyczne zostały stworzone z myślą o szczególnych potrzebach. Ze względu na materiał wykonania doskonale zabezpieczają prześcieradło i materac przed potencjalnym zabrudzeniem, a także zapewniają suchość podłoża przez długi czas. Stosowane są najczęściej w domach opieki w przypadku osób obłożnie chorych i stale unieruchomionych, choć nie tylko.

Co to są podkłady higieniczne? Najprościej mówiąc, są to jednorazowe produkty na łóżko o właściwościach ochronnych. Stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem eliminują ryzyko przemoczenia materaca, jednocześnie ułatwiając wykonywanie codziennych czynności. Jednorazowy podkład higieniczny zmniejsza też częstotliwość zmiany prześcieradła i pościeli na nowe. W jakich sytuacjach są niezbędne?

Podkłady higieniczne dla seniorów

Opieka nad osobami starszymi zakłada stosowanie wysokiej jakości artykułów jednorazowych, których zadaniem jest zapewnienie pacjentowi komfortu przez całą dobę. Najczęściej wykorzystywane są jednorazowe podkłady Seni, które chronią podłoże przed zanieczyszczeniami podczas zmiany pieluchomajtek u osób starszych, zmiany opatrunków lub czynności higieniczno-pielęgnacyjnych. Podkład higieniczny z wkładem chłonnym układamy na prześcieradle tak, aby znalazł się tuż pod pośladkami pacjenta. Gdy tylko zaistnieje taka konieczność, wymieniamy go na nowy. Zamów podkłady higieniczne w Eplaster.

Jakie podkłady higieniczne wybrać? Dostępne w hurtowniach medycznych podkłady z reguły są wykonane z podobnych materiałów. Warto zatem zwrócić uwagę na ich grubość oraz wymiary, dzięki czemu będzie można dopasować je do indywidualnych potrzeb osoby stale unieruchomionej.

Podkłady higieniczne dla kobiet w okresie połogu

W trakcie połogu, który trwa około 6 tygodni, w organizmie kobiety zachodzi szereg mniejszych i większych zmian. Wówczas pojawiają się obfite plamienia i ból związany z procesem gojenia ran poporodowych. W tym trudnym dla kobiet czasie nieuniknione jest korzystanie z jednorazowych podkładów, które wpływają na ogólny poziom komfortu, jednocześnie minimalizując ryzyko namnażania bakterii i zapewniając dostęp do powietrza.

Podkłady poporodowe najczęściej są produkowane z delikatnej włókniny, która pochłania wilgoć, niweluje nieprzyjemny zapach i nie ulega rozerwaniu. Radzimy wybrać jednorazowy podkład z dodatkową warstwą klejącą, dzięki której materiał nie będzie się przesuwać.

W pierwszych dniach połogu specjaliści zalecają natomiast unikać stosowania specjalnych podpasek, gdyż mogą prowadzić do poważnej infekcji w okolicach intymnych.

Podkłady higieniczne dla niemowląt

Narodziny pierwszego dziecka to niewątpliwie cudowny okres w życiu każdego rodzica. Niemniej licznych obowiązków również nie brakuje. Dobrze zatem jest przygotować się wcześniej do nowej roli i skompletować wyprawkę dla noworodka. Nie powinno zabraknąć w niej jednorazowych podkładów, które można stosować na dzień i na noc. W tym wypadku radzimy wybrać podkłady higieniczne w mniejszym rozmiarze, które nie przesuwają się i nie ulegają rozwarstwieniu.

Młodzi rodzice zapewne docenią podkłady jednorazowe zwłaszcza podczas przewijania noworodka. Podkład skutecznie pochłania płyny i redukuje brzydkie zapachy. Nie trzeba zatem martwić się o zabrudzenie materaca w łóżeczku dziecięcym ani tym bardziej o występowanie odparzeń, które często pojawiają się na skutek źle dopasowanych pieluszek.

Jednorazowe podkłady higieniczne to bez wątpienia duże udogodnienie. Wykonane z miękkiej włókniny sprawdzą się w wielu sytuacjach. Co ciekawe, mogą być też stosowane u szczeniąt, które właściciel dopiero oducza sikania w domu!