Dwie kobety leżą i opalają się na jachcie w Gracji
Dom i Rodzina

Tego lata wybierz czarter jachtów w Grecji!

Grecja to nieustannie jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wybieranych przez Polaków. Kraj otaczany przez morza: Jońskie i Egejskie, większości turystom znany jest dzięki dużej ilości malowniczych wysp, na szczęście nie trzeba ograniczać się do odwiedzenia, tylko jednej z nich w trakcie urlopu, a sposobem, by swobodnie podróżować bez logistycznych ograniczeń, jest wynajem łodzi w Grecji.

Gdzie wynająć łódź w Grecji?

Z reguły pierwszym skojarzeniem związanym z jachtem, jest luksus i cena z kosmosu. Bywa to prawdą jednakże wyłącznie w przypadku kupna lub wynajmu luksusowych jachtów nierzadko rozmiarów porównywalnych do mniejszych hoteli. Na rynku z łatwością znaleźć można jednak łodzie na wynajem w zróżnicowanych cenach odpowiednich dla każdego portfela. Jachty idealne na rejsy w Grecji gotowe do wypłynięcia z wybranego portu dostępne są na stronie https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-grecja-d439.html.

Zalety wynajmu łodzi w Grecji

Czarter jachtów w Grecji to coraz częściej wybierany sposób poruszania się po tym pięknym kraju. Wybór jachtu jako środka transportu pomiędzy greckimi portami ma szereg zalet przeważających nad standardowym pobytem w hotelu.

  • Brak ograniczeń – swobodne poruszanie się po Grecji na własnych warunkach to coś, czego nie zapewni korzystanie z usług pływających taksówek kursujących między wyspami. Jedynym sposobem na cieszenie się kompletnym brakiem logistycznych ograniczeń jest wynajem łodzi i samodzielne udanie się na rejs w Grecji.
  • Wygoda – na łodzi, to my dyktujemy warunki, czarter jednego z większych jachtów dostępnych w Grecji pozwoli na sen wśród kojącego odgłosu fal bez konieczności wydawania dodatkowej gotówki na hotel oraz poruszania się zgodnie z własnymi upodobaniami.
  • Pobyt w wielu miejscach w trakcie jednego urlopu – możliwość zwiedzenia większej ilości miejsc swobodnie podróżując po greckich wodach, pozwoli rozkoszować się widokiem najpiękniejszych miejsc na terenie całego kraju i skosztować lokalnej kuchni w wielu wydaniach.
  • PODRÓŻ ŻYCIA – wynajem łodzi w Grecji z przyjaciółmi lub rodziną to świetna okazja, by odbyć swoją podróż życia, w trakcie rejsu bowiem można dać ponieść się fantazji (nie zapominając o bezpieczeństwie) i bawić się jak nigdy dotąd.

Miejsca do zobaczenia w trakcie rejsu w Grecji

Decydując się na rejs w Grecji, ważne jest opracowanie zarysu podróży. Kraj ten do zaoferowania ma naprawdę wiele, a zwłaszcza dużą ilość malowniczych wysp. Grecja bowiem posiada około 2500 wysp, z czego 165 jest zamieszkałych. Wybór miejsc do zobaczenia jest zatem spory i ciężko byłoby odwiedzić je wszystkie w trakcie krótkiego urlopu. Dobrym miejscem na start wycieczki są Ateny, stołeczny port jest bowiem zaopatrzony w największą ilość łodzi na wynajem w Grecji, a w dodatku miasto to słynie z pięknych antycznych budowli wartych zobaczenia na starcie podróży jako wprowadzenie do greckiej kultury. Z Aten szybko dostać można się na Mykonos, jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów wysp należących do kraju, w którym narodziła się demokracja, skąd jedynie krótka podróż dzieli od wysp Kos i Naxos oraz jednego z najpiękniejszych miejsc w tej części świata – Santorini. Kolejnym obowiązkowym punktem trasy jest Rodos, które mimo bycia bliżej Turcji niż kontynentalnej części Grecji, nieustannie przyciąga uwagę turystów z całego świata. W planie podróży nie powinno zabraknąć również mniejszych wysp, na które to łatwo napotkać można się w trakcie trasy pomiędzy większymi i bardziej znanymi lokalizacjami. Wybór odpowiedniej trasy to jednak sprawa bardzo indywidualna. W Grecji dzięki czarterowi jachtu każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od celu, w jakim zamierza podróżować po czystych wodach słonecznego kraju na południu Europy.

Rejsy w Grecji za pomocą wynajętej łodzi to świetne rozwiązanie dla grup przyjaciół podróżujących od imprezy do imprezy, rodzin chcących odpocząć od codziennych zmartwień delektując się kuchnią z różnych zakątków kraju, jak i tych, którzy samotnie lub w mniejszym gronie pragną odciąć się od cywilizacji i urlop spędzić dryfując po spokojnych greckich wodach.