Kobieta z notatkami w ręce studiuje w Niemczech
Nauka

Studia w Niemczech

Artykuł partnera.

Niemcy to Europejska potęga i kraj o wielkiej tradycji akademickiej. To z tego państwa pochodzi ponad 80 laureatów nagrody Nobla. Nasz zachodni sąsiad słynie także z przedsiębiorczości, dokładności oraz kreatywności, które przyczyniają się do tego, że to właśnie Niemcy posiadają największą liczbę patentów spośród wszystkich państw Europy.

Jeśli szukasz państwa, w którym warto podjąć studia, to Niemcy wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Przekonaj się jakie możliwości Ci oferują. Warto zaznaczyć, że oferta akademicka tego państwa obejmuje ponad 1000 kierunków prowadzonych w pełni w języku angielskim. Z tego artykuły dowiesz się dlaczego warto studiować w Niemczech, jakie kierunki możesz tam wybrać oraz jak dostać się na wybrane uczelnie.

Jest wiele zalet mieszkania i studiowania w Niemczech: wysoki poziom życia i edukacji, darmowe studia, stosunkowo przystępny koszt życia, przedsiębiorczy duch sprzyjający rozwojowi, bliskość rodzinnego kraju. Jeśli te argumenty Cię przekonuję, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Pierwszy uniwersytety w Niemczech został założony w Heidelbergu w 1386 roku. Od tamtych czasów państwo to wykształciło wiele wspaniałych osób ze świata nauki i biznesu. Temu państwu zawdzięczamy miedzy innymi prasę drukarską, samochody, dieslowskie silniki, aspirynę i wiele innych. To państwo jest również ojczyzną wielu największych światowych firm: Mercedes, BMW, Audi, Bayer, Hugo Boss, Siemens, Bosch itd. Niemcy to także największa gospodarka Europy. Jeśli chcesz studiować w państwie wielkich perspektyw, to nasz zachodni sąsiad jest doskonałym wyborem.

Łącznie w Niemczech studiuje ponad 300 tysięcy zagranicznych studentów. Wysoki poziom nauczania oraz brak czesnego, każdego roku przyciąga ludzi z całego świata. W Niemczech wiele topowych uniwersytetów znajduje się w największych miastach, jednak równie popularne są mniejsze miasta studenckie, w których można odnieść wrażenie, że to kampus akademicki jest centralnym punktem. Na niemieckich uczelnia panuje atmosfera otwartości i tolerancji, a międzynarodowe środowisko powoduje, że poznaje się ludzi z całego świata. Uczelnie w tym kraju są bardzo dobrze dofinansowane, dzięki czemu będziesz mógł korzystać ze świetnie rozwiniętej infrastruktury.

Jakie kierunki studiów możesz studiować po angielsku w Niemczech?

Oferta akademicka w tym państwie jest bardzo szeroka, są to między innymi: kierunki informatyczne, biznesowe, lingwistyczne, społeczne, okołomedyczne, środowiskowe i wiele innych.

Jak dostać się na studia w Niemczech?

Wiele państw Europy zachodniej nie przykłada aż tak dużej wagi do wyników szkolnych. W przypadku Niemiec jest odwrotnie. Wiele uczelni zwraca uwagę na średnią ocen, jednak wiele z nich skupia się także na Twoim CV, liście motywacyjnym, portfolio, referencjach i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zapomnij również o zdobyciu certyfikatu z języka angielskiego.

Czy przygotowanie skutecznej aplikacji jest trudne?

Dla wielu osób przygotowanie aplikacji stanowi wielkie wyzwanie. Nie ma w tym nic dziwnego. Młodzi ludzie nie mają doświadczenia w przygotowaniu takich dokumentów jak list motywacyjny, CV, referencje czy portfolio. W dodatku nie uczestniczyli jeszcze w żadnych rozmowach kwalifikacyjnych. Nie ma też co ukrywać, że cała część dotycząca dopełnienia formalności niezbędnych przy aplikacji nie dopuszcza żadnych błędów i potrafi być przytłaczająca. Są osoby, które gubią się w kwestiach formalnych i przez to nie dostają się na wymarzone kierunki.

Kompleksowa pomoc w aplikacji na studia za granicą

Osobom chcącym dostać się na wybrane programy oraz w sposób bezstresowy przejść wszystkie formalności, wychodzą naprzeciw prawdziwi specjaliści. Polska organizacja Eduworld zajmuje się kompleksowym wsparciem w procesie aplikacji. Eduworld dba o to, abyś dostał się na wymarzone studia, a cały proces aplikacji oraz organizacji wyjazdu był całkowicie bezstresowy. Pomogą Ci także w wyborze odpowiednich kierunków studiów.

W czym konkretnie pomoże Ci Eduworld?

 • Analiza preferencji i predyspozycji oraz wybór kierunków studiów uszytych na miarę
 • Pilnowanie deadline’ów i skompletowanie niezbędnych dokumentów
 • Plan budowy silnego profilu kandydata
 • Stworzenie CV i listu motywacyjnego wyróżniającego spośród reszty kandydatów
 • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
 • Praca nad portfolio
 • Wybór referentów oraz wskazanie potencjalnych poprawek do referencji
 • Pomoc w pozyskaniu wszelkich specyficznych dokumentów wymaganych
  w poszczególnych państwach (np. “Dichiarazione di valore” do Włoch, “Calificación para la admisión a la universidad” do Hiszpanii itd.)
 • Sprawdzanie poprawności dokumentów aplikacyjnych
 • Poprawne złożenie aplikacji w systemach aplikacyjnych
 • Kontakt z uczelniami w razie potrzebny
 • Kompleksowa doradztwo w zakresie spraw związanych z wyjazdem na studia za granicą: zakwaterowanie, akademiki, stypendia, formalności, praca itd.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: https://eduworld.pl

Umów się przez stronę Eduworld na darmową konsultację i dowiedz się więcej.