Mężczyzna prowadzi kurs na którym doskonali się umiejętności liderskie
Biznes

Sposoby na doskonalenie umiejętności kierowniczych — podnieś swoje kompetencje liderskie

Artykuł partnera.

Zależy Ci na rozwoju swoich kierowniczych kompetencji zawodowych? Dowiedz się, na czym polegają szkolenia menedżerskie. Zapisz się na kurs, dzięki któremu lepiej poradzisz sobie z kierowaniem zespołem oraz zrozumiesz potrzeby otaczających Cię ludzi.

Kompetencje a skuteczność działań kierowniczych

Zarządzanie bywa sporym wyzwaniem, ponieważ w grę wchodzą myśli i emocje innych osób. Choć niektórzy mają wyjątkowe umiejętności liderskie z natury, często okazuje się to niewystarczające. Warto wziąć udział w profesjonalnej Akademii Lidera i poznać teoretyczne ujęcie komunikacji z podwładnymi. Na zajęciach poruszany jest między innymi temat modeli wprowadzania zmian poruszane są zasady skutecznego wprowadzania zmian, tak aby nie budziły one oporu, skutecznej komunikacji interpersonalnej, z wyjaśnieniem zasad neurolingwistyki i zasad działania ludzkiego mózgu w kontekście komunikacji międzyludzkiej oraz – w formie ciekawostki – zasad, którymi kierował się brytyjski przywódca, polityk i strateg Winston Churchill, które znajdują zastosowanie także we współczesnym zarządzaniu. Doskonalenie umiejętności kierowniczych zwiększa efektywność pracy. Sprawia, że menadżerowie:

• udzielają lepszej jakościowo informacji zwrotnej i umieją efektywnie delegować zadania,
  • umieją lepiej motywować pracowników, zachęcać ich do proaktywności efektywnej współpracy,
  • przekazują podejmowane decyzje w przejrzysty, łatwy do zrozumienia sposób,
  • umieją ograniczać destrukcyjne konflikty w zespołach grupie.
  • każda osoba w zespole zna i akceptuje realizuje zakres swoich obowiązków.

Ponadto skuteczny menedżer, przygotowany do pełnienia takiej roli od strony praktycznej i merytorycznej ma większą szansę na uzyskanie awansu i dalszy rozwój kariery. Jego zdolności szybko zostaną dostrzeżone przez zwierzchników. Dobra atmosfera w grupie pracowników przekłada się na lepsze wypełnianie obowiązków oraz poprawę zysków przedsiębiorstwa.

Poznaj sposoby na doskonalenie umiejętności kierowniczych

Najlepszym sposobem na rozwijanie swoich kwalifikacji na stanowisku menedżera są szkolenia liderskie. Zazwyczaj trwają przez kilka dni i łączą w sobie praktyczne warsztaty oraz zajęcia teoretyczne. Kursanci dowiadują się, czym jest mentoring w biznesie, jak skorzystać z mentoringu i jak wykorzystać techniki mentoringowe w pracy menadżera. Kluczowe jest ustalenie konkretnych celów, które są mierzalne i łatwe do oceny. Zadaniem kierownika jest zadbanie o motywację grupy pracowników. Trzeba wiedzieć, jak radzić sobie z osobami mającymi skłonność do narzekania i podważania realizowanej przez firmę strategii.

Kurs należy dopasować do swojego doświadczenia zawodowego. Jedną z opcji jest szkolenie dla początkujących menadżerów, które wprowadza uczestników w świat zarządzania. Niektóre zajęcia organizowane są również w formie e-learningu, dzięki czemu można korzystać z nich niezależnie od swojej lokalizacji.

Profesjonalne szkolenia liderskie

Jest wiele powodów, dla których warto brać udział w kursach dla kadr zarządzających. W trakcie nauki można poznać praktyczne porady ułatwiające kierowanie zespołem. Nabyte umiejętności można dodatkowo przećwiczyć w formie indywidualnych konsultacji mentoringowych. Absolwenci są dobrze przygotowani do pracy z zespołem, wyjaśniania zasad panujących w firmie oraz utrzymywania motywacji grupy na wysokim poziomie, a tym samym realizacji wyników.