Mężczyzna jest na kursie języka angielskiego
Nauka

Kurs języka angielskiego online bez gramatyki?

Artykuł partnera.

Czy możliwy jest kurs języka angielskiego online bez gramatyki? I czy coś takiego ma sens? W Metodzie Bezpośredniej jak najbardziej!

Gramatyka w języku angielskim jest najważniejsza – ale czy na pewno?

Nauka języków nie jest najprostszym zadaniem. Chociaż język angielski jest uznawany za niewymagający i zarazem pozwalający na wiele możliwości, to wciąż mamy obawy w jego używaniu. W naszej edukacji stawia się przede wszystkim na gramatyczną poprawność do granic możliwości, a co za tym idzie, zatraca się praktyczność. To odstrasza i sprawia, że wiele osób chociaż zna teorię, całkowicie gubi się podczas rozmów czy niezobowiązujących pogawędek.

Nauka gramatyki nie daje okazji do tego, aby ćwiczyć użyteczność języka angielskiego. Coraz śmielej zatem otwieramy się na propozycje, która pozwalają nam na szlifowanie tego obszaru. To ważne, że widzimy lukę w tym obszarze i próbujemy ją uzupełnić.

Ciekawym i na pewno umożliwiającym odkrywanie języka w jego zupełnie pragmatycznej formie jest kurs języka angielskiego online Speakingo.

Czym wyróżnia się kurs języka angielskiego online Speakingo?

To przede wszystkim szkolenie z języka angielskiego w formie online, które możesz wykonywać w dowolnym czasie, a także korzystając z najbardziej dopasowanego urządzenia. Jeśli w danym czasie masz tylko pod ręką smartfona to nie będzie absolutnie żadnego problemu – możesz pobrać aplikację, chociaż na komputerze piękna szata graficzna kursu prezentuje się okazalej.

Kurs języka angielskiego online Speakingo w swoim założeniu opiera się na Metodzie Bezpośredniej (Direct Method). Jest to sposób nauczania, skupiony na słuchaniu i obserwacji, ale przede wszystkim na czynnym udziale w rozmowach.

Dialog po angielsku jest tutaj najważniejszym elementem współpracy. Podczas całej nauki masz okazję do poszerzania wiedzy przy pomocy nagranych odpowiedzi o różnorodnej tematyce. To daje okazję do tego, aby móc poznawać nowe słownictwo angielskie, a do tego uczyć się jego wymowy w praktyce, w życiowych zdaniach.

Swobodna rozmowa w języku angielskim

Na tym kursie języka angielskiego nie ma miejsca na powtarzanie gramatycznych regułek czy nauki na pamięć suchych list słówek, aby po chwili o wszystkim zapomnieć. Możesz powracać do danych tematów kiedy tylko potrzebujesz, a sam czas który na to poświęcisz zależny jest całkowicie od Ciebie. To daje swobodę i możliwość poszerzania wiedzy stopniowo, więc bez niepotrzebnego stresu.

To co jeszcze wyróżnia kurs języka angielskiego online Speakingo od innych to przede wszystkim fakt, że osłuchujesz się z tym jak po angielsku mówią native speakerzy. Nie słuchasz jednak nagrań biernie, lecz musisz na głos, gardłem z nimi rozmawiać. To znaczy z komputerem lub telefonem, który dzięki technologii rozpoznawania mowy rozumie, co do niego po angielsku mówisz!

To pierwsza tego typu propozycja jaka jest dostępna na polskim rynku. Jeśli więc Twoją wymówką do nauki był wieczny brak czasu czy brak możliwości dojazdów, to teraz masz okazję do przełamania lodów i spróbowania swoich sił podczas tego kursu.

To ogromna szansa do zdobycia nowych umiejętności jak również szlifowania już nabytych. Warto zadbać o swoje umiejętności w tym obszarze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursu języka angielskiego online Speakingo.

A najlepsze jest to, że możesz sobie wypróbować ten sposób nauki przez 7 dni zupełnie za darmo i bez żadnych zobowiązań!