eleganckie sztućce leża na białym obrusie obok tależa
Dom i Rodzina

Praktyczne i piękne sztućce

Artykuł partnera.

Zestaw sztućców w gustownej walizce jeszcze do niedawna stanowił popularny prezent ślubny. Obecnie nie czekamy już na wyjątkowe okazje, aby nabyć tego rodzaju praktyczny komplet. Nowoczesne metody produkcji sprawiają, że nawet zakup wysokiej jakości zestawu nie zrujnuje domowego budżetu. Również walory estetyczne przemawiają za tym, by w każdym domu znalazł się elegancki komplet łyżek, widelców i noży.

Nie tylko na specjalne okazje

Jeszcze nasze mamy uważały sztućce kuchenne za swego rodzaju rodzinny skarb. Dlatego najpiękniejsze egzemplarze przechowywały w ustronnym miejscu. Wyjmowane kilka razy do roku komplety zwiastowały nadejście świąt lub ważnych uroczystości. Po zakończeniu rodzinnej biesiady wszystkie elementy były starannie myte, przecierane, a następnie ponownie chowane. Wszystko po to, by sztućce jak najdłużej zachowały swój blask oraz atrakcyjny wygląd. Obecnie nie musimy się już martwić o to, że codzienne używanie sztućców negatywnie wpłynie na ich estetykę. Oczekujemy wręcz, by były zawsze lśniące i by zachowały oryginalny kształt. Poza tym chcemy otaczać się pięknymi rzeczami również na co dzień.

Funkcjonalność i estetyka sztućców

Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej sztućce doskonale nadają się do codziennego użytkowania. Możemy wybrać komplety o prostej formie i delikatnych zdobieniach lub bardziej dekoracyjne zestawy z subtelnym grawerem. Na rynku dostępne są nie tylko sztućce w wieloelementowych opakowaniach, ale również sztućce pojedyncze. Te ostatnie mogą uzupełnić zakupiony wcześniej komplet w sytuacji, gdy nasza rodzina powiększyła się o nowych członków. Komplety sztućców liczą zwykle kilkadziesiąt elementów, a największe z nich mogą być przeznaczone na wspólny obiad nawet 12 osób. Wszystkie części zachwycają spójną stylistyką i pięknie prezentują się zarówno w towarzystwie nowoczesnej zastawy, jak i klasycznej porcelany. Sztućce są także solidne, trwałe i praktyczne – można je myć w zmywarce.

Pojedyncze egzemplarze

Jeśli nasz komplet sztućców wpisuje się w aktualne trendy, możemy go uzupełnić o dodatkowe elementy. Dokupując sztućce pojedyncze na przykład w formie widelczyków do ciasta czy długich łyżek do lodów, zwiększamy funkcjonalność naszego zestawu. Uniwersalny kształt pojedynczych produktów sprawia, że z łatwością dopasujemy je do pozostałych części kompletu. Sztućce wraz z ulubioną zastawą obiadową będą prawdziwą ozdobą jadalni lub salonu.

Dodatkowe elementy zestawów

Wśród największych zestawów sztućców znajdziemy dodatkowe akcesoria kuchenne takie jak łyżki wazowe, widelce do mięsa czy łyżki do serwowania sosów. Jednolity design wszystkich elementów sprawia, że całość prezentuje się bardzo szykownie i elegancko. Pomaga to stworzyć niepowtarzalną atmosferę spotkań rodzinnych. Dotyczy to zarówno posiłków, które wymagają szczególnej oprawy jak i tych, które odbywają się w biegu. Sztućce na każdą okazję oferuje sklep internetowy radochygospochy.pl. Znajdziesz tam uniwersalne komplety, pochodzące od renomowanych producentów.