Ogień w kotle gazowym
Dom i Rodzina

Dotacje na kotły gazowe. Ile można zaoszczędzić?

Chciałbyś zainstalować piec gazowy, ale obawiasz się kosztów z tym związanych? Zastanawiasz się, czy to najlepsze rozwiązanie na rynku i czy urządzenie spełni Twoje oczekiwania? Oto kilka argumentów za tym, że jest to dobre rozwiązanie!

Piece gazowe wielu osobom kojarzą się z wadliwymi urządzeniami przysparzającymi nieraz sporo kłopotów. Obecne, współcześnie produkowane, nowoczesne kotły gazowe nie mają już wiele wspólnego z tymi przestarzałymi urządzeniami. Dziś produkowane piece gazowe to bezpieczny sprzęt stworzony przy użyciu najnowocześniejszych technologii umożliwiających między innymi sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie – bezobsługowych i umożliwiających pogodowe sterowanie dostosowujące parametry do aktualnie panującej pogody. Zaletą pieców jest też przyjemny dla oka design i relatywnie nieduży rozmiar kotła, dzięki czemu nie musimy tworzyć dodatkowego pomieszczenia na kotłownię.

Piec gazowy – wygoda i oszczędność w jednym!

Współczesne kotły gazowe korzystają z zaawansowanych technik odzyskiwania ciepła z kondensatu. Kondensacja to nic innego jak odzyskiwanie energii ze spalin. To natomiast powoduje, że sprawność dochodzi nawet do 107 procent! Poza bardzo wysoką wydajnością i technologicznymi ułatwieniami ogromną zaletą pieców gazowych jest ich bezpieczeństwo. Nowe kotły są zaopatrzone w najnowocześniejsze zabezpieczenia przed przegrzaniem, czujniki temperatury spalin czy najwyższej klasy palniki, dzięki którym niwelowane są straty ciepła. Ten ostatni czynnik sprawia, że zużycie gazu jest ograniczone do minimum co przekłada się na realne oszczędności. Jak widać, piece gazowe mają wiele korzyści, a producenci, dodatkowo, oferują nawet pięcioletnią gwarancję na ich działanie!

Skorzystaj z dotacji i ciesz się nowym piecem gazowym!

Piece gazowe to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia. Czasami jednak nie mamy wystarczających środków na zakup nowego urządzenia. Nie chcąc korzystać jednak z nieekologicznego pieca stajemy przed dylematem jak być eko nie wydając przy tym wszystkich oszczędności. Z pomocą przychodzą dotacje i ulgi oferowane przez nasze samorządy. Akcje typu “Wymień kopciucha” czy program “Czyste Powietrze” sprawiają, że możemy uzyskać kilkadziesiąt procent dofinansowania na zmianę głównego źródła ciepła w naszym domu czy mieszkaniu. Dzięki dotacjom i ulgom możemy zaoszczędzić nawet do 9 tysięcy złotych. Warto zapoznać się z ofertą pieców gazowych na rynku. Świetnym przykładem nowoczesnych i bezpiecznych kotłów gazowych są te zamieszczone tutaj: https://www.defro.pl/p,275,gazowy-kociol-kondensacyjny-dcg-25.html.