Pluskwy w domu

Pluskwy – wstydliwy problem? Jak się pozbyć pluskiew w domu?

Na przestrzeni ostatniego wieku prawie doszczętnie pozbyto się pluskiew, jednak w ostatnich latach problem tych insektów znowu powrócił!

Najczęściej występującymi miejscami, w których pojawia się pluskiew to środki komunikacji miejskiej, motele oraz mieszkania. Wokół ludzi krąży nieprawdziwe przeświadczenie o tym, że występuje ona tylko w miejscach brudnych i zaniedbanych, dlatego często problem jest zamiatany pod dywan, a osoby dotknięte tym problemem starają się rozwiązać go na własną rękę.

Po czym poznać że mamy do czynienia z pluskwami?

Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy różnicy między miejscem zapluskwionym, a wolnym od problemu. Pluskiew bowiem bardzo dobrze się kamufluje, jest niewielkich rozmiarów i potrafi się schować w miejscach tak trudno dostępnych jak załamania tapet czy gniazdka elektryczne. Pluskwy wychodzą zazwyczaj nocą, wówczas mogą niepostrzeżenie wysysać krew z ludzi i zwierząt. Warto zauważyć, że ugryzienie pluskwy jest bezbolesne dzięki specjalnej wydzielinie, którą imituje, a wszelkie zaczerwienienia i ślady świadczące o jej obecności zauważymy dopiero po przebudzeniu. Tak więc jeżeli rano widzi się czerwone plamki na skórze występujące zazwyczaj grupowo to jest wysokie prawdopodobieństwo tego, że mamy do czynienia z pluskwami. Jak najszybciej należy się zająć zwalczaniem pluskiew.

Jak zwalczyć pluskiew?

Możemy oczywiście próbować domowych sposobów, jednak zazwyczaj nie przynoszą one upragnionego rezultatu. Nawet jeżeli będziemy mieli wrażenie, że pozbyliśmy się problemu, to po pewnym czasie może on powrócić, ponieważ pluskwy żyją bez pożywienia nawet do 140 dni. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zamówienie firmy zajmującej się dezynsekcją, która odpluskwi pomieszczenie. Firmy zajmujące się tym zagadnieniem zapewniają dojazd do klienta oraz oferują najlepsze rozwiązanie. Po wstępnej rozmowie z pracownikiem zakładu zajmującego się dezynsekcją będzie wiadomo jak rozległy jest nasz problem oraz ile szacunkowo powinna wynieść usługa. Należy pamiętać, że pluskwie bardzo szybko się rozprzestrzeniają, więc im szybciej zacznie się odpluskwianie to istnieje szansa, że nie zajmą całego lokum.

Jak wygląda zwalczanie pluskiew?

Usuwanie pluskiew odbywa się za pomocą specjalnych środków, które dostępne są jedynie dla firm posiadających uprawnienia na nie. Dodatkowo dezynsekcję przeprowadzają wykwalifikowani pracownicy, którzy wskażą jak należy zachować się podczas trwania zabiegu. Nowoczesne środki stosowane przez firmy w celu zwalczania pluskiew są bezwzględne dla tych insektów i usuną je nawet z najbardziej niedostępnych miejsc w pomieszczeniu.

Bezpieczeństwo

Zabieg odpluskwiania jest całkowicie bezpieczny dzięki nowoczesnym środkom stosowanym przez wykwalifikowany personel. Wszystko to sprawia, że usuwanie pluskiew nie jest szczególnie czasochłonne, a pomieszczenie może być oddane do użytku nawet po 2 godzinach od przeprowadzonej dezynsekcji, ponadto te same zabiegi stosowane są w szkołach, przedszkolach i szpitalach, więc można czuć się całkowicie bezpiecznym.

Anonimowość

W wielu przypadkach ludzie decydują się na samodzielne zwalczanie pluskiew, ze względu na negatywny obraz jaki mogą wykreować przypadkowi ludzie widzący firmę zajmującą się dezynsekcją i odpluskwianiem. Duża część zakładów wychodzi jednak naprzeciw problemowi i zapewnia wszelką anonimowość. Pracownicy przyjeżdżają w nieoznakowanych samochodach i prywatnych, eleganckich ubraniach, tak więc nikt nie domyśli się nawet, że problemem są insekty.

Gwarancja jakości wykonanej usługi

Większe firmy zajmujące się zagadnieniem usuwania pluskiew dają nawet kilkumiesięczną gwarancję na swoją pracę, gdyż bardzo sporadycznie, ale jedn zdarza się że pluskiew powraca z niewiadomych przyczyn. Dodatkowo firmy wystawiają:

• zaświadczenia dla urzędów i Sanepidu
  • fakturę VAT
  • protokół wykonania odpluskwiania
  • potwierdzenie zapłaty

Nie warte ryzyko

Nie należy zwlekać ze zwalczaniem pluskiew, ponieważ im szybciej odda się to w ręce specjalistów, tym mnie stresu i nerwów będzie to kosztować, dodatkowo im mniej powierzchni zajmie pluskiew, tym szybciej, skuteczniej oraz taniej wykonana zostanie usługa.

Więcej o usuwaniu pluskiew przeczytasz na stronach:

Zwalczanie Pluskiew, Usuwanie, Odpluskwianie

Usuwanie pluskiew