Mężczyzna zajmuje się usuwaniem wgnieceń metodą PDR
Technologia

Na czym polega usuwanie wgnieceń metodą PDR?

Artykuł partnera.

Uszkodzenie karoserii samochodu to usterka, z którą spotkał się niejeden kierowca. Jest to ten rodzaj szkody, który jest na tyle widoczny, aby psuć estetykę, ale nie tak poważny, aby decydować się na kosztowne naprawy. Istnieje jednak dość łatwy sposób na usunięcie nawet najmniejszych skaz, dzięki czemu łatwo poprawić wygląd auta, a nawet przywrócić mu pierwotną wartość. Można to osiągnąć, dzięki technice PDR, o której więcej opowiemy w poniższym tekście.

Usuwanie wgnieceń PDR bez lakierowania

Technika usuwania wgnieceń PDR, to metoda, która nie wymaga ponownego malowania karoserii. Jest to o tyle istotne, ponieważ przy klasycznych naprawach blacharskich, lakier na karoserii często zostaje naruszony. Dzieje się tak, ponieważ standardowe masowanie blachy może spowodować pęknięcia i odpryski. Przy bardziej skomplikowanych naprawach, niewykluczone jest także zeszlifowanie wierzchniej warstwy, przy okazji wypełniania ubytków blachy. Paintless Dent Repair, czyli z angielskiego usuwanie wgnieceń bez lakierowania, to metoda, która polega na bezinwazyjnym punktowym odciąganiu blachy w taki sposób, aby powróciła na swoje miejsce bez odprysków. Naprawa z użyciem techniki PDR nie jest zbyt skomplikowanym procesem, ale często zlecana jest fachowcom, ponieważ wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Profesjonalne usuwanie wgnieceń PDR, bez lakierowania oferuje wgniecenia.pl, który to warsztat wykonuje tego rodzaju procedury nawet w 30 minut.

Usuwanie pojedynczych wgnieceń na karoserii

Usuwanie wgnieceń PDR jest techniką, która daje możliwość likwidacji nawet pojedynczej drobnej niedoskonałości na karoserii. Jest to więc naprawa, którą mogą rozważyć kierowcy, na przykład po drobnych stłuczkach parkingowych. PDR może okazać się również szczególnie przydatne dla osób, które próbują sprzedać samochód po gradobiciu.

Pojedyncze wgniecenia potrafią być uciążliwe, ponieważ nie wpływają zbytnio na stan techniczny i komfort jazdy. Mogą one natomiast obniżyć wartość samochodu podczas próby sprzedaży. Dzięki usuwaniu pojedynczych wgnieceń techniką PDR relatywnie niskim kosztem łatwo przywrócić pierwotną wartość pojazdu i potencjalnie przyspieszyć jego sprzedaż.

Usuwanie wgnieceń PDR w trudnodostępnych miejscach

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania możliwe jest nawet w najtrudniejszych punktach nadwozia. Korzystając z tradycyjnych metod blacharskich bardzo, trudno jest usunąć uszkodzenia nadwozia w miejscach zagięć, na przykład przy progach, bez trwałego uszkodzenia blachy. Technika PDR pozwala natomiast skupić się na wybranym obszarze i wyciągać poszczególne wgniecenia nawet w trudnym dostępie.

Zastanawiając się więc, na czym polega usuwanie wgnieceń metodą PDR, warto pamiętać, że jest to naprawa mniejszych wgnieceń karoserii samochodu, które wyciągane są punktowo. Główną różnicą, między klasycznymi metodami blacharskimi jest tu zmniejszone ryzyko uszkodzenia lakieru oraz brak konieczności ponownego lakierowania.