Kolorowe kontenery magazynowe
Biznes

Kontenery magazynowe – jakie mają zalety i zastosowanie?

Jednymi z podstawowych czynników, które sprawiły, że kontenery magazynowe okazały się hitem wielu branż są przede wszystkim: ich modułowość, niezwykle duża konfiguralność, wysoka mobilność, a także ich bardzo atrakcyjna cena. W przeciwieństwie do budowy nieruchomości z przeznaczeniem pod biuro czy magazyn, jest ona zdecydowanie niższa. W których branżach kontenery magazynowe mają najwięcej fanów? W jakich celach są one wykorzystywane? O tym poniżej – zapraszamy do dalszej lektury!

Kontenery magazynowe i ich zalety

Na wstępie warto podkreślić fakt, że kontenery magazynowe posiadają naprawdę sporą ilość zalet. Są wśród nich wspominana już wcześniej mobilność. Bez problemu przewieziecie je z punktu A do punktu B – nawet jeśli punkty te dzielą setki kilometrów czy granice krajów. To bardzo wygodna opcja, która umożliwia Wam ewentualne zmiany lokalizacyjne w funkcjonowaniu firmy. Jeżeli przeprowadzacie się na drugi koniec Polski i właśnie stamtąd będziecie prowadzić działalność – wystarczy, że kontener wraz z zawartością zapakujecie na ciężarówkę i dowieziecie w docelową lokalizację.

 Czy postawienie kontenera magazynowego wymaga pozwolenia na budowę?

Absolutnie nie! Jeśli w waszej głowie krążą pytania, czy aby móc posadowić kontener na swojej działce potrzebujecie specjalnego pozwolenia na budowę, odpowiadamy – zdecydowanie nie. W naszym kraju nie musimy zgłaszać się do odpowiadającej nam gminy po jakiekolwiek pozwolenia. Wszystko odbywa się przy maksymalnie ograniczonej papierologii. Wystarczy kupić lub wynająć kontener, postawić go i zacząć działać. Tylko tyle! Ogromnym plusem minimalnej ilości formalności jest ograniczony czas, który mija od podjęcia decyzji o kupnie/wynajmie kontenera do momentu rozpoczęcia działalności w kontenerze. W przypadku budowy dedykowanej nieruchomości będą to często miesiące lub lata.

Czy można zorganizować biuro w kontenerze magazynowym?

Tak! Kontenery to rozwiązania, które pozwalają na sporo modyfikacji i dopasowywanie ich do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji, a jako że właściwie od razu po ich postawieniu można zacząć z nich działać – stały się świetną alternatywą dla klasycznych biur. Z opcji mobilnego biura chętnie korzystają także deweloperzy, organizujący sobie w kontenerze magazynowym biuro na placu budowy. W ich przypadku takie rozwiązanie ma same plusy, ponieważ po zakończeniu budowy jednej inwestycji, mogą oni przewieźć je z powodzeniem na miejsce kolejnej. Zalety kontenerów tego typu doceniają też osoby prowadzące różnego rodzaju działalność usługową lub handlową. Pawilon handlowy w kontenerze? Jasne, to świetny pomysł!

 

Budownictwo modułowe, czyli o domach z kontenerów magazynowych

Domy modułowe, o których mówi się także jako o domach z kontenerów – cieszą się w Polsce coraz to większą popularnością. Warto zaznaczyć, że dla urzędników, nadal wydają się być one zagwozdką, do której nie wiedzą, jak podchodzić. Faktem jest jednak, że domy kontenerowe są obecnie dużo chętniej wybieraną opcją niż jeszcze kilka lat temu i prawdopodobnie za jakiś czas będą mogły stawać w szranki z domami z prefabrykatów lub domami kanadyjskimi. Ich zaletą jest możliwość wprowadzania wielu zmian i modyfikacji. Możecie w nich wyciąć dodatkowe drzwi lub okna, wstawić ścianki działowe i nie tylko. Oczywiście, solidnie i dobrze wykonane domy z kontenerów to także ciekawe rozwiązanie architektoniczne. Nowoczesne domu modułowe w niczym nie przypominają baraków czy blaszanych garaży. Prezentują się naprawdę świetnie, dlatego jeśli wahacie się, czy dom z kontenerów magazynowych to dobry pomysł – rozwiewamy Wasze wątpliwości. Bardzo dobry!