Zebranie w biurze
Biznes

Jak wybrać serwis kserokopiarek? Warszawa i nie tylko

Znalezienie firmy, która będzie kompleksowo i fachowo serwisować sprzęt biurowy, nie jest łatwym zadaniem. Przykładem może być serwis kserokopiarek – Warszawa daje co prawda spore możliwości w tym zakresie, ale nadal pozostaje kilka aspektów, na które należy zwrócić wyjątkową uwagę. Producent sprzętu to tylko jedna z kilku newralgicznych kwestii… Dowiedz się, co powinieneś wziąć pod uwagę.

Po co w ogóle potrzebny jest serwis kserokopiarek? Ksero, drukarki oraz szeroka gama urządzeń wielofunkcyjnych są intensywnie eksploatowane, a ponieważ korzysta z nich wiele osób, awarie zdarzają się stosunkowo często. Szukanie w ostatniej chwili kogoś, kto usunie usterkę, może być problematyczne i skutkować konkretnymi stratami biznesowymi.

Serwis kserokopiarek – Warszawa i nie tylko. Wyzwania

Kserokopiarki i drukarki zaliczają się do tych produktów, bez których trudno wyobrazić sobie codzienną biurową pracę. Intensywna eksploatacja urządzeń naraża je jednak na awarie – w wielu branżach taki przestój w działaniu jest nie tylko elementem dezorganizacyjnym, ale również powodem wymiernych strat finansowych.

Z biznesowego punktu widzenia szukanie serwisu na ostatnią chwilę nie jest wskazane. Przede wszystkim trudno wtedy liczyć na szybki czas realizacji. Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że w biurach wykorzystywane są urządzenia różnych producentów: Konica Minolta, Ricoh, Xerox czy Canon (zakres kompetencji możesz sprawdzić na stronie serwisu, na przykład copix.pl). Potrzebny jest więc albo specjalista wszechstronny, który serwisuje urządzenia wielofunkcyjne i kopiarki różnych marek, albo wyspecjalizowany w konkretnym sprzęcie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając serwis kserokopiarek?

Co jeszcze, oprócz specjalizacji, jest ważne przy wyborze serwisu? Wiele zależy od oczekiwań konkretnej firmy, najczęściej jednak weryfikowane są:

  • naprawa drukarek na miejscu, na terenie Warszawy, o ile specyfika awarii na to pozwala,
  • możliwy zakup akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych,
  • możliwość korzystania z regularnych przeglądów,
  • dostawa części zamiennych,
  • urządzenie zastępcze.

Szklane biuro

Ważna jest także rzetelna wycena w ramach usług poza gwarancją.

A może dzierżawa kserkopiarek?

Nie zawsze istnieje konieczność kupna kserokopiarki – ciekawym pomysłem jest skorzystanie z usługi dzierżawy. To możliwość testowania urządzeń, z serwisem kopiarek w ofercie. Zanim dokonasz zakupu sprawdzisz funkcje w praktyce.