Wyjazd za miasto z małą żółta walizką
Dom i Rodzina

Kilkudniowa wycieczka za miasto? Sprawdź, jak spakować małą walizkę

Urlop to czas, na który każdy z utęsknieniem czeka przez cały rok. Możliwość wyjechania poza miasto choćby nawet i na weekend, naładowania baterii i zwyczajnego wypoczęcia ekscytuje każdego. Problem tylko w tym, że nie każdy wie, jak się na takie małe wakacje powinno pakować. Rodzi to często wiele problemów, a także frustracji. A przecież nie o to w wakacjach chodzi, więc warto się dowiedzieć, jak się powinno spakować małą walizkę na wycieczkę poza miasto.

Jak zaplanować pakowanie?

Bardzo często zdarza się tak, że wycieczka poza miasto planowana jest bardzo spontanicznie. Pomimo jednak tego, warto przynajmniej na kilka dni przed wyjazdem zacząć planować i zapisywać rzeczy, których się potrzebuje. Pozwoli to stopniowo dopisywać kolejne pozycje, które będą przychodzić do głowy i które umożliwią cieszenie się urlopem bez zbędnej frustracji.

Mało tego, pamiętać trzeba o tym, aby nie pakować się na ostatnią chwilę. Warto zacząć pakowanie swojej małej walizki już na dzień albo dwa przed wyjazdem, dokładając do niej powoli kolejne rzeczy.

Jak spakować swoją małą walizkę?

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, to jak zapakować się do małej walizki. Jak do tak małej przestrzeni włożyć wszystko, czego się potrzebuje? Czy są na to jakieś konkretne sposoby i metody? Jak się okazuje tak.

Podstawową zasadą pakowania małej walizki, jest rolowanie ubrań — nie tylko tych mniejszych, lecz także nieco większych. Dlatego też przed włożeniem do walizki spodni, powinno się zwinąć ich nogawki aż do samego pasa. Podobnie sprawa wygląda przy pakowaniu koszulek, które najpierw należy złożyć w klasyczny dla nich sposób, a następnie je zwinąć. Potraktowanie w ten sposób ubrań zabezpiecza je, lecz przede wszystkim pozwala na znacznie efektywniejsze wykorzystywanie przestrzeni w walizce.

Na koniec warto pamiętać jeszcze o jednej sprawie. Dobrym pomysłem jest pozostawienie w walizce nieco wolnej przestrzeni. Nie chodzi w tym wypadku oczywiście o zabezpieczenie ubrań, ponieważ im nic nie grozi. Warto jednak mieć nieco miejsca na rzeczy, które będzie się chciało ewentualnie przywieźć z wakacji.

Praktyczne porady na temat pakowania

Pakowanie się na kilkudniową wycieczkę poza miasto jest dość proste i każdy powinien sobie z tym poradzić. Oprócz tych podstawowych zasad jak zwijanie ubrań istnieją jeszcze inne, dodatkowe, które są niezwykle praktyczne i także każdy powinien je znać.

Podstawową sprawą jest w tym wypadku to, aby nie pakować do walizki, zajmującej dużo miejsca kosmetyczki. Znacznie lepiej jest włożyć wszystkie przedmioty z niej do torebki strunowej, która zajmuje o wiele mniej przestrzeni.

Podczas planowania pakowania warto umieścić w walizce dodatkową torbę. Buty sportowe męskie mają to do siebie, że na takim kilkudniowym wyjeździe dość intensywnie się brudzą. Warto więc mieć coś, w co będzie można je awaryjnie zapakować.

Na koniec dobrze jest umieścić w walizce ręcznik na samej górze, tuż przy zapięciu. Pozwoli to ochronić zawartość walizki przed ewentualną wilgocią.