studio do nagrań
Technologia

Jak zamówić nagranie lektorskie? To możliwe także online

Nagrania lektorskie posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Są one wykorzystywane w wielu różnych obszarach – nie tylko w reklamie. Aktualnie nagrania tego typu można zlecać również za pośrednictwem internetu. Jak wybrać wtedy najlepszego lektora? Jak wygląda proces składania zamówienia na nagranie?

Bank głosów – wybierz najlepszego lektora

W celu wykonania nagrania lektorskiego można skorzystać z różnych studiów nagraniowych, które oferują swoim klientom kompleksową obsługę. Wiele z nich powadzi także własne banki głosów, za pomocą których można łatwo wybrać lektora do realizacji konkretnego projektu. Dzisiaj zleceniodawcy najczęściej rozpoczynają swoje poszukiwania od internetowych baz z głosami lektorskimi – taki działający w sieci bank głosów – www.powitania.pl/bank-glosow/ może zaoferować dostęp do dziesiątek próbek nagrań, a dzięki łatwym w obsłudze wyszukiwarkom oraz filtrom można łatwo wybrać odpowiednią osobę do wykonania nagrania. W bankach głosów online można znaleźć lektorów popularnych – często słyszanych w radiu i w telewizji, ale również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w branży. Do wyboru jest szeroka gama propozycji, między innymi głosy damskie, męskie, dziecięce, młodzieżowe, dojrzałe. Za pośrednictwem banków głosów można uzyskać także pomoc lektorów zagranicznych. Dzięki temu, że banki głosów umożliwiają zapoznanie się z próbkami głosów, wyszukanie właściwego lektora nie powinno być trudne. Oczywiście, warto pamiętać, że popularni lektorzy to większe koszty realizacji nagrania – bank głosów przygotuje indywidualną wycenę na podstawie przekazanej treści do odczytania przez lektora.

Studio nagraniowe – złóż zamówienie

Gdy udało się już wybrać odpowiedniego lektora za pomocą bazy głosów, w takim przypadku kolejnym krokiem jest złożenie zamówienia. Można zrealizować je online – bez konieczności osobistego kontaktu z pracownikami studia nagraniowego. W tym celu należy wypisać formularz na stronie internetowej banku głosów współpracującego ze studiem nagraniowym. W formularzu umieszcza się swoje informacje osobowe i kontaktowe, a także przekazuje się szczegóły dotyczące treści nagrania. Potem studio wykonuje wycenę i przekazuje ją klientowi. Gdy klient zgadza się na skorzystanie z usługi, w tym przypadku rozpoczęcie realizacji zlecenia rozpoczyna się od dokonania wpłaty. Po jej otrzymaniu studio kontaktuje się z lektorem oraz wykonuje z nim nagranie. Gotowe nagranie jest potem przekazywane bezpośrednio do klienta. Jeżeli zatem potrzebne jest nagranie lektorskie, warto skorzystać z banków głosów, a potem zlecić nagarnie – także online!