Regał w pokoju
Dom i Rodzina

Witryny pokojowe czy regały do pokoju – co wybrać?

Meblując swoje mieszkanie lub dom, stajesz przed wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór odpowiednich mebli, które będą spełniały nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Czy regały nie będą zbierać kurzu? A może witryna jest zbyt staroświecka? Co wybrać? Doradzamy!

NA POCZĄTEK WITRYNY POKOJOWE

Każdy z nas zna takie meble jak witryny pokojowe. Widywaliśmy je u dziadków, a może i nawet w rodzinnym domu. Pewnie stąd obawa, że zostaniemy posądzeni o staroświeckość. Trzeba przyznać, że na rynku nadal jest mnóstwo witryn zabytkowych lub stylizowanych na takie, ale są też witryny pokojowe nowoczesne. Jak to mówią: dla każdego, coś miłego! Te stylizowane będą pięknie komponować się z utrzymanym w podobnym klimacie wnętrzem. Co więcej, bardzo często są to większe meble, posiadające również elementy z pełnymi drzwiczkami lub szufladami. Zyskujemy więc, dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli chodzi o te nowoczesne witryny pokojowe świetnie można w nich wyeksponować pamiątki rodzinne, drogocenne kolekcje, zastawę, albo trunki. Warto dodać, że wiele modeli dostępnych jest z opcją podświetlanych, szklanych półek, co gwarantuje dodatkowy aspekt wizualny. Wadą witryn jest konieczność dokładnego czyszczenia przeszklonych drzwi – trzeba uważać na smugi.

REGAŁY DO POKOJU – NIE TYLKO NA KSIĄŻKI

Regały pokojowe wielu osobom kojarzą się z bogatą domową biblioteką. Oczywiście, taką funkcję również mogą pełnić! Będą pięknie eksponować zbiory, a w razie potrzeby, szybko odnajdziesz ten egzemplarz, którego potrzebujesz. Dziś jednak regały do pokoju to znacznie więcej. W zasadzie to miejsce, w którym możesz coś wyeksponować. Wiele osób prezentuje w nich swoje kolekcje płyt albo drobiazgów. Na półkach możesz również ustawić rośliny doniczkowe, tworząc ciekawą ozdobę każdego wnętrza. Ze względu na brak szklanych drzwi, wnętrze regałów będzie wymagało częstego sprzątania, ale nie ma ryzyka, że szyba się stłucze. Należy wspomnieć również, że regały do pokoju są bardziej uniwersalne, niż witryny. Możesz używać ich nawet w przedpokoju, jako szafki na obuwie lub w gabinecie, jako regału na segregatory, albo w pokoju dziecięcym, gdzie Twoja pociecha będzie układała ulubione zabawki.

Podaliśmy Ci kilka zalet oraz wad każdego z rozwiązań. Mamy nadzieję, że po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw” wybierzesz ten mebel, który najbardziej będzie pasować do Twojego wnętrza!