Roślina w plastikowej doniczce
Dom i Rodzina

Doniczki plastikowe – kiedy się przydają?

Plastik to tworzywo bardzo lubiane przez producentów, którzy zajmują się tworzeniem konkretnych przedmiotów na masową skalę. Ten rodzaj materiału zdradza bardzo wiele zalet, szczególnie cennych w oczach przedsiębiorców, którym zależy na szybkim czasie produkcji, a zarazem na utrzymaniu jej dość niskich kosztów.

Plastik nie jest drogi, co więcej można dość łatwo nadać mu pożądany kształt. Te cechy sprawiają, że klienci poszukujący prostych, praktycznych doniczek dla swoich roślin, mają przed sobą szeroką i zróżnicowaną ofertę doniczek plastikowych – odwiedzając jakikolwiek sklep, dysponujący tego rodzaju asortymentem.

Doniczki plastikowe – w czym tkwi ich praktyczność?

Skromne, zazwyczaj czarne doniczki, wykonane z elastycznego plastiku, to najczęstszy widok, jaki można napotkać w sklepie ogrodniczym – a także w jakimkolwiek punkcie handlowym, który zajmuje się dystrybucją kwiatów. Jak już wspomniano, takie osłonki nie są zbyt drogie, a zatem nie podwyższają ceny, jaką trzeba zapłacić, kupując konkretny roślinny okaz. Nie są też ciężkie, a zatem nie dodają wagi nabywanej roślinie i nie utrudniają przenoszenia jej z miejsca na miejsce.

Ten rodzaj osłonek bardzo też łatwo utrzymać w czystości, a elastyczność ich ścianek czyni z nich dobrych kompanów do pracy przy roślinach. Fakt, że nie są ozdobne, w niczym tu nie przeszkadza – bo doniczkę plastikową można wstawić do bardziej ozdobnego modelu osłonki.

Jak widać, doniczki plastikowe mają wiele zalet – i z ich powodu mogą wydawać się idealnym wyborem, gdy mowa o kupowaniu doniczek, które przydałyby się i w wyposażeniu każdej osoby pasjonującej się pielęgnowaniem kwiatów. Także w przydomowym, ogrodowym zaciszu, potrzebne są akcesoria, które oferuje producent doniczek plastikowych, bowiem pomogą w:

  • rozmnażaniu roślin
  • hodowaniu delikatnych okazów
  • przygotowywaniu roślinnych prezentów dla bliskich i znajomych

Uzupełniając prywatne zapasy o doniczki z plastiku, warto jednak pamiętać, że nie w każdej sytuacji plastik to dobry wybór. Jeśli zamierza się hodować okaz potrzebujący warunków zapewnianych przez szklarnię czy tunel – wówczas plastikowa doniczka może zagrozić życiu rośliny.

Plastik nie przepuszcza bowiem powietrza, a w warunkach gdy temperatura będzie bardzo wysoka, bryle korzeniowej grozi przegrzanie, które jest wyrokiem dla samej rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.