Mężczyzna w wynajętym biurze
Biznes

Dlaczego warto wynająć biuro w centrum miasta?

W zależności od branży w jakiej się specjalizujesz, lokalizacja może mieć kluczowy wpływ na sukces Twojej firmy. Jeżeli Twoja działalność zajmuje się usługami handlowymi, jak również jest nastawiona na pozyskanie klienta – warto rozważyć wynajem biura w centrum miasta. Dlaczego? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Biuro w centrum zwiększy prestiż Twojej działalności

Posiadając firmę w ścisłym centrum możesz wpłynąć na wzrost pozycji Twojej firmy w oczach potencjalnych klientów. Ceny wynajmów w takiej lokalizacji są przeważnie znacznie wyższe –  nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego biuro w tym miejscu będzie świadczyło o pełnym profesjonalizmie Twojego przedsiębiorstwa. Skoro udało Ci się wygospodarować budżet na biuro w ścisłym centrum, z pewnością odnosisz sukcesy w branży.

Dobra komunikacja

Przeważnie centrum jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta. Można tu dojechać zarówno samochodem, jak i autobusem czy tramwajem. Oczywiście pomijając godziny, w których większe miasta są zakorkowane. Firmy z dobrym dojazdem będą chętniej wybierane przez klientów, ponieważ im także zależy na czasie i komforcie. Biuro dobrze skomunikowane z resztą miasta, będzie również dużą wygodą dla Twoich pracowników.

Rozbudowana infrastruktura

W centrum miasta znajdują się przeważnie wszelkie ważne instytucje, takie jak bank czy poczta, jak również różne sklepy i restauracje. Możesz w każdej chwili wyjść z kontrahentem lub partnerem biznesowym na lunch, by omówić warunki umowy. Załatwienie pilnej sprawy związanej z wypłaceniem pieniędzy czy odebraniem przesyłki również nie będzie stanowiło problemu. Uważaj tylko, na konkurencyjne firmy w okolicy, które mogłyby „skraść” Twoich klientów.

Ruch i potencjalni klienci

W centrum miasta w godzinach szczytu, porusza się znacznie więcej ludzi, niż na obrzeżach. To również Twoja szansa na potencjalnych klientów. Siedziba w centrum miasta może przyczynić się do wzrostu odwiedzin, przez osoby zainteresowane Twoimi produktami lub usługami. Odpowiednio wyeksponowany baner to również szansa na to, że przechodzień zauważy Twoją firmę i być może skorzysta z jej usług.

Wady wynajmu biura w centrum miasta

Aby umożliwić Ci podjęcie właściwej decyzji, warto wspomnieć również o wadach tego rozwiązania. Wynajęcie biura w centrum miasta wiąże się z większymi kosztami. Nie każdy będzie w stanie pokryć opłaty z tym związane. Dlatego dokładnie przeanalizuj budżet i podejmij racjonalną decyzję.

W ścisłym centrum panuje również gwar i hałas. Dlatego jeżeli szyby w oknach Twojego lokalu nie będą odpowiednio tłumiły dźwięków z zewnątrz – praca, a tym bardziej obsługa klienta może być bardzo niekomfortowa.

Wspominaliśmy już o korkach, które bardzo często mogą utrudnić dojazd do Twojego biura, nawet jeżeli będzie ono znajdowało się w centrum. Warto również to mieć na uwadze.

Kiedy warto wynająć biuro w centrum?

  • Jeżeli ze względu na specyfikę Twojej branży czujesz, że klienci i kontrahenci będą często odwiedzać Twoją firmę. Wówczas pokrycie kosztów będzie uzasadnione.
  • Jeśli Cię na to stać. Nie ma sensu prowadzić działalności, której koszty najmu przewyższają miesięczny zysk.

Podsumowanie

Zakładając własną działalność, pracodawcy coraz częściej decydują się na biura do wynajęcia z daleka od centrum. Przeważnie nie są w stanie pokryć kosztów, związanych z wynajmem w takiej lokalizacji. Jeżeli nie czujesz, że Twój biznes jest przygotowany na takie nadszarpnięcie budżetu, lepiej zacząć od wynajmu odrobinę dalej od centrum. Zawsze, po sukcesie Twojej firmy możesz przenieść się do centrum, ponieważ takich ofert jest naprawdę dużo.

Źródło zdjęcia: pexels.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.