Niszowe perfumy
Dom i Rodzina

Dlaczego warto kupować perfumy niszowe?

Perfumy są symbolem luksusu i elegancji od ubiegłego wieku. Od 1925 r. za sprawą Coco Chanel łączą się one ze światem mody – wszystko zaczęło się od legendarnych perfum Chanel no. 5. Niegdyś zarezerwowane tylko dla kobiet, a od połowy XX wieku dostępne również dla mężczyzn. W perfumach jest coś tajemniczego, każdy składnik wykorzystany do ich stworzenia został skrupulatnie przemyślany, a wszystko składa się na piękną i tajemniczą całość.

Zacznijmy od początku …

Przy pierwszym spotkaniu z perfumem, zastanawiamy się jak to możliwe, że zapach wyczuwalny zaraz po otwarciu flakonika po upływie kilku minut zmienia swoją woń. Odpowiedzialna jest za to budowa perfum, która składa się z 3 nut.

Pierwsza nuta to głowa, czyli zapach wyczuwalny zaraz po otwarciu flakonika. Jest on bardzo intensywny i krótkotrwały – szybko się ulatnia. Ten zapach wyczuwalny po upływie kilku minut to nuta serca – odpowiedzialna za istotę połączenia pozostałych składników. A tło decydujące o osobowości zapachu to nuta głębi, czyli baza. To od niej twórcy perfum rozpoczynają swoją pracę, jest najważniejsza ponieważ decyduje o trwałości zapachu i ulatnia się bardzo wolno.

Perfumy dostępne na rynku można podzielić na zapachy mainstreamowe i niszowe. Te pierwsze produkowane są zwykle przez największe domy mody, stanowią część ich kolekcji i dostępne są w popularnych perfumeriach. Perfumy niszowe to małe dzieła sztuki ponieważ dostęp do nich jest bardzo ograniczony, produkowane są w małych ilościach ze składników rzadkich, wyspecjalizowanych o niebanalnym połączeniu.

Perfumy niszowe, czyli jakie?

Produkowane są one najczęściej przez artystów, którzy bazują na starożytnych recepturach nawet sprzed 300 lat! Składniki wykorzystywane do ich skomponowania są rzadkie i wyjątkowe, a ich połączenie najczęściej opowiada pewną historię, podróż lub mówi o emocjach. Twórcy tych perfum decydują się nieraz na oryginalne połączenia składników, a wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby wymagającego klienta. Miłośników perfum niszowych nie zdziwi, że w ich składzie wykorzystywana jest woń żelazka, a nawet i pomidorów.

Perfumy niszowe mają za zadanie zaspokoić potrzeby klientów, którzy mają specyficzne upodobania i oczekiwania. Są to wyjątkowe produkty – można nabyć je jedynie w sklepach internetowych lub w zagranicznych sklepach stacjonarnych.

Dlaczego warto je kupić?

Dobrze dobrane perfumy potrafią wyrazić naszą osobowość i poprawić nasze samopoczucie. Dla wielu jest to również jedno z akcesoriów – nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez skropienia ciała swoim ulubionym zapachem. Robią to nie tylko dla siebie, a tak naprawdę – dla otoczenia ponieważ perfumy definiują to, jacy jesteśmy.

Kupując perfumy niszowe można być pewnym, że poczujemy się wyjątkowo – produkcja na małą skalę oznacza, że mało prawdopodobne jest spotkanie osoby pachnącej tak samo. Jedynym minusem jest cena – są one bardzo drogie, ceny wahają się od 400 zł nawet do 4 000 zł za 50 ml flakon! Cena uzależniona jest oczywiście od rodzaju wykorzystanych składników i materiału z jakiego wykonana jest butelka.

Coco Chanel powiedziała, że “elegancja nie jest możliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria” – nie trudno się z nią nie zgodzić. Perfumy potrafią wiele powiedzieć o jego właścicielu – jaką ma osobowość i za pomocą jakich zapachów wyraża siebie. Warto w swojej kosmetyczce posiadać chociaż niewielki flakonik perfum niszowych – po jego użyciu zobaczysz jak odmieni się Twoje nastawienie do życia i jak będzie postrzegać Cię otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.