Serwer.
Biznes

Serwer rackowy czy tower?

Jaki serwer do firmy wybrać, aby był on odpowiednim rozwiązaniem? Poszczególne rodzaje serwerów oraz modele różnią się i kładą nacisk na inne aspekty. Jedne z nich gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa a inne wydajność i szybki dostęp do danych. Sprawdź, który z serwerów proponujemy do małej i średniej firmy. Zapraszamy do lektury!

Serwery.

Dell R640 – wydajny i skalowalny

To niezwykle wydajny i skalowalny serwer, który gwarantuje ogromne możliwości rozbudowy i jest dedykowany zarówno do małych firm, jak i dużych serwerowni. Dzięki nim biznes zyska nowoczesne rozwiązania i wydajne parametry, co sprawia, że jest on bezpieczną inwestycją na lata. Jest dedykowany dla sektora małych i średnich firm – jednak będzie odpowiedni także w dużych przedsiębiorstwach.

Znajdziemy w nim kontroler iDRAC9, dzięki którym możemy zdalnie zarządzać serwerem z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Dzięki temu serwer ten o wysokości 1U jest doskonałym rozwiązaniem dla środowisk wymagających ciągłości pracy oraz wydajności.

Dell R740 – najlepszy z całej serii producenta

Jest to najlepszy serwer z całej serii Dell PowerEdge. Gwarantuje on wysoką jakość i wydajność pracy. Dedykowany jest dla większych firm, które posiadają własne serwerownie. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla wielu firm, które potrzebują zoptymalizować swoją pracę oraz sktuecznie ochronić dane.

Serwer rackowy – czy warto zainwestować?

Jest to rodzaj serwera, który wymaga zakupienia dodatkowej szafy, w której zostanie on umieszczony. Dzięki temu można stworzyć własną firmową serwerownię, dzięki której praca w firmie będzie bardziej wydajniejsza. Jeśli natomiast nie potrzebujemy tworzyć serwerowni, wówczas możemy zainwestować w serwer typu tower. Typ ten cechuje się wyglądem podobnym do komputera stacjonarnego. Jedyne co wymagane jest, aby serwer mógł działać, to odpowiednie chłodzenie.

Decyzja o wyborze konkretnego modelu powinna być podyktowana planami na przyszłość biznesu. Jeśli chcemy zainwestować w serwerownie – wówczas możemy kupić serwer rackowy. W innym przypadku będzie odpowiedni serwer tower.