dwoje dzieci trzymających się za dłonie

Dlaczego warto kupić suchy basen z kulkami?

Artykuł sponsorowany.

Baseny z kulkami to atrakcja, o której marzy wiele dzieci. Dostarcza ona im mnóstwo zabawy oraz korzystnie wpływa na ich rozwój. Baseny kulkowe pozwalają także nauczyć się komunikować maluchom podczas zabawy we dwójkę. Zalet tego gadżetu jest zdecydowanie więcej, ale najważniejsze jest to, aby był on odpowiednio dobrany do etapu rozwoju dziecka. Na co więc zwrócić uwagę wybierając basen kulkowy?

Baseny kulkowe – co to jest?

Baseny kulkowe to inna nazwa suchych basenów z piłeczkami. Jest to bardzo popularny rodzaj zabawki, która niegdyś głównie była dostępna w wesołych miasteczkach i parkach rozrywki dla najmłodszych. Dziś coraz częściej można je zobaczyć w galeriach handlowych, gdzie dzieci znudzone zakupami z rodzicami spędzają swój czas na zabawie i interakcji z rówieśnikami. Pomysłowość producentów oczywiście nie zna granic. Robią oni wszystko, aby zyskać klientów i sprawić, że będą oni zadowoleni z oferty. Tak samo działają firmy z zabawkami.

Dzięki temu w sklepach można kupić najróżniejsze gadżety, które będą uprzyjemniać czas maluchom. Niewątpliwie dużą atrakcją jest basen kulkowy, który po brzegi wypełniają piłeczki. Jego budowa nie jest skomplikowana i wzoruje się na basenach napełnianych wodą. Różnica dostrzegalna jest w materiale, jaki został użyty do ich produkcji. Zazwyczaj jest to miękka pianka, która dodatkowo znajduje się w pokrowcu z miękkiej tkaniny.

Baseny kulkowe praktycznie w całości składają się z pianki, która charakteryzuje się wysoką sprężystością. Dzięki temu zabawkę można zwinąć i schować do organizera, a wyciągnięta po dłuższym czasie nie traci swoich walorów estetycznych i praktycznych. Wybór takiego materiału pozwala także na odpowiednią ochronę malucha podczas upadku. Kwintesencją są oczywiście piłeczki do zabawy, znajdujące się wewnątrz basenu.

Na co zwrócić uwagę kupując basen kulkowy?

Podstawą jest stabilna konstrukcja basenu kulkowego. W ten sposób będzie on gwarantował bezpieczeństwo dziecku podczas jego zabawy. Dużo w tym przypadku zależy od pianki. Powinna ona być zarówno miękka i elastyczna, jak i jednocześnie sztywna, dzięki czemu po odkształceniu wróci do swojej pierwotnej formy. Istotną rolę w basenie kulkowym odgrywa jego dno. Warto zwrócić uwagę, aby było ono wykonane z wysokiej jakości materiału o odpowiedniej grubości.

Zbyt cienka warstwa pianki i materiału sprawi, że zabawa w basenie kulkowym nie będzie przyjemna i będzie powodować dyskomfort. Nie można także zapominać o samych kuleczkach, które powinny być wyprodukowane z bezpiecznego tworzywa. Najczęściej jest to miękki plastik, ale sposób ich łączenia może powodować powstawanie ostrych krawędzi. Kuleczki tworzy się, sklejając ze sobą dwie połówki uformowanego plastiku, które następnie muszą być wyszlifowane. Miejsce łączenia powinno być gładkie, ale w masowych produkcjach zdarzają się niechlubne wyjątki.

Suchy basen z kulkami – jaki duży wybrać?

Podczas wyboru baseny z kulkami istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do etapu rozwoju dziecka. Warto kupić model nieco większy, dzięki czemu będzie on mógł służyć przez kilka lat dziecku. Zróżnicowana oferta producentów sprawia, że można bez problemu wybrać dowolny kształt i formę zabawki.

Najmniejsze baseny kulkowe dostępne są już w rozmiarze 90 cm średnicy, co w zupełności wystarczy niemowlakom. Należy także zaznaczyć, że im większe będzie pole do zabawy, tym większa frajda dla dziecka i więcej piłeczek się zmieści. Najczęściej spotkać można baseny w kształcie koła lub kwadratu, ale ich dobór uzależniony jest wielkością wolnej przestrzeni. Suche baseniki to nowoczesne zabawki, które wyróżniają się wyglądem, a ich kolorystyka pozwala podążać za trendami aranżacyjnymi.