Nagość zakryta
Dom i Rodzina

Depilacja laserowa w kilku słowach: dlaczego warto?

Bezdotykowe usuwanie niechcianych włosków z niektórych partii ciała staje się powoli jednym z najbardziej pożądanych zabiegów kosmetycznych wśród klientek w całej Polsce. Depilacja laserowa jest świetną alternatywą dla klasycznego golenia, czy też bolesnej depilacji woskowej. I choć większość klientek salonów kosmetycznych zna istotę tego zabiegu, to wciąż się wahają. Postanowiliśmy więc obalić kilka mitów i uspokoić was – laserowa depilacja to strzał w dziesiątkę!

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabieg ten prowadzony być powinien wyłącznie przez profesjonalistów w tej dziedzinie, w salonie kosmetycznym, który posiada certyfikowany sprzęt i doświadczenie. Laser do depilacji działa miejscowo, nie na skórę lecz na mieszki włosowe. Dzięki temu trwale blokuje się odrastanie włosów w danej partii ciała. Cały zabieg depilacji laserowej odbywa się bezdotykowo – niczego nie goli się ani nie wyrywa.

Na jakie partie ciała depilacja laserowa może być zastosowana?

Zabieg jest bezpieczny i bardzo wszechstronny. Laserowej depilacji mogą podlegać te najpopularniejsze partie, takie jak pachy, nogi, strefa bikini itd. Można również przeprowadzić zabieg w celu usunięcia włosów z rąk, pleców, dekoltu, twarzy, ramiom stóp i pośladków. Ogółem depilacja laserowa daje szerokie zastosowanie, a z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu te możliwości jeszcze rosną.

Fot. AkademiaZdrowejSkory.pl – efekty depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

To zabieg bezinwazyjny i bezdotykowy, jeśli przeprowadza go profesjonalista, nie ma obaw co o bezpieczeństwo. Co do zasady, nie zostaje naruszona żadna tkanka, a zatem nie ma mowy o poparzeniach, strupach czy innych efektach ubocznych. Jedynym widocznym śladem po zabiegu jest czasami miejscowe zaczerwienienie, co jest reakcją mieszków włosowych na działanie lasera i dość szybko znika.

Czy depilacja laserowa boli?

To pytanie po części sprzężone z poprzednim, ale warto na nie odpowiedzieć choćby dlatego, by rozwiać wszelkie wątpliwości i obalić mity. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który trudno zakwalifikować do bolesnych. W trakcie, gdy laser skierowany jest na wybraną partię ciała, czujemy delikatne pieczenie lub szczypanie, jest to raczej dyskomfort, aniżeli ból. I choć jest to kwestia indywidualnej granicy bólu dla każdej klientki, to zdecydowanie laserowa depilacja nie może być zaklasyfikowana jako bolesna.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać?

Chociaż efekty depilacji laserowej widać już po pierwszym zabiegu (nawet do 40% usuniętego owłosienia), to nie jest to niestety koniec. Pełen cykl trwa od 4 do 6 zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Ilość zabiegów oraz ich częstotliwość (zazwyczaj od 6 do 8 tygodni) ustala specjalista indywidualnie dla każdej klientki. PO pełnym cyklu kilku zabiegów wybrana partia ciała na stałe będzie gładka i pozbawiona owłosienia.

Dlaczego warto wykonać depilację laserową?

Podsumujmy zatem: depilacja laserowa to zabieg, który gwarantuje trwały efekt gładkiej i delikatnej skóry. Jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny, pomiędzy wizytami w salonie kosmetycznym są spore przerwy, pomiędzy każdym zabiegiem widać wyraźne efekty. To po prostu najlepsza aktualnie metoda pozbycia się niechcianego owłosienia bez konieczności ciągłego powtarzania depilacji. Zdecydowanie polecamy!