Plisa na oknie
Dom i Rodzina

Dlaczego warto wybrać plisy na okna?

Wśród zróżnicowanej oferty przesłon okiennych mamy do wyboru tradycyjne formy dekoracji okiennych, takie jak firany i zasłony, rozwiązania pośrednie (rolety rzymskie) oraz nowoczesne (rolety tekstylne, rolety dzień/noc oraz plisy). Wybierając osłonę okna kierujemy się dopasowaniem do stylu aranżacji pomieszczenia, funkcjonalnością oraz stopniem ochrony przed wzrokiem z zewnątrz. Nowoczesnym, a zarazem praktycznym sposobem na osłonę okna są plisy, które stały się chętnie wybieranym przez indywidualnych klientów sposobem na dekoracyjne przysłonięcie szyby.

Jak dobrać plisy na okna?

Rozmiar plisy na okno dobieramy, biorąc pod uwagę szerokość i wysokość ramy okiennej. Aby uzyskać optymalny efekt warto zmierzyć szerokość szyby oraz dodać po około 2 cm z obydwu stron. Tak samo mierzymy wysokość rolety plisowanej, która będzie dopasowana do danego okna. Rolety typu plisy montuje się w sposób bezinwazyjny, co oznacza, że samo założenie osłony jest prostym i łatwym zadaniem, z którym poradzi sobie każdy. Plisy w opakowaniu posiadają instrukcję montażu. Nie trzeba używać wiertarki i powodować nią trwałych śladów w obrębie ramy i okolicy okna.

Dlaczego plisy na okna są praktycznym rozwiązaniem?

Użyteczne plisy nie zabierają miejsca wokół okna, co w przypadku firanek jest niemożliwe. Wrażenie przestronności umacniane jest dzięki możliwości sterowania plisą na dowolną wysokość okna. Osłona, którą można pozostawić w pozycji zablokowanej na dowolnej wysokości możliwa jest do odsłonięcia zarówno z góry, jak i z dołu. Tworząc nieosłonięta przestrzeń na dowolnej wysokości możemy sterować ilością światła, które wpada do pomieszczenia. Plisy nie są skomplikowane w obsłudze, za to ich niezawodność i trwałość działają pozytywnie na codzienne użytkowanie.

Do jakich pomieszczeń odpowiednie są plisy na okna?

Nowoczesne plisy okienne doskonale sprawdzą się we wnętrzach, utrzymanych w klimacie nowoczesnym. Salon, sypialnia, pokój dziecięcy staną się pomieszczeniami, w których można modyfikować stopień przesłonięcia okna. Na co dzień tworzy się duża możliwość zmiany ilości światła w pomieszczeniu. Praktyczne plisy umożliwiają dopływ promieni słonecznych z góry, osłaniając dolną część okna. Sprawdza się to w przypadku, gdy posiadamy okno tarasowe, a zależy nam na zachowaniu prywatności. Styl, w jakim urządzimy wnętrze nie ma znaczenia przy doborze plis do kuchni, łazienki lub na ganek. Użyteczne i nowoczesne rozwiązanie sprawdzi się znakomicie.

Jak dopasować kolor plis na okna?

Kolorystyka dostępnych plis na okna jest bardzo zróżnicowana. Można dobrać rozmiar i odcień plisy, który będzie pasował do pomieszczenia. Dla osób, ceniących klasyczne rozwiązania niezastąpiona jest biel. Plisy w odcieniu bieli sprawdzą się wtedy, gdy cenimy klasyczne rozwiązania w nowoczesnej formie. Uniwersalne plisy okienne to rozwiązanie, które może komponować się z dodatkami we wnętrzu, może stanowić akcent dominujący lub pełnić funkcję spajającą główną tonację z dodatkami. Warto zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyki do wielkości pomieszczenia – ciemne barwy optycznie je pomniejszą.

Kup plisy okienne w sklepie internetowym https://plisyonline24.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.