Ogró wertykalny w pomieszczeniu
Dom i Rodzina

Ciekawe pomysły na piękne otoczenie wokół domu

Zadbane i zachęcające do odpoczynku aranżacje ogrodowe stanowią doskonałe otoczenie wokół każdego domu. Duże okna czy przeszklone drzwi zawsze prezentują się najlepiej w połączeniu z piękną zielenią oraz ciekawymi aranżacjami na zewnątrz. Na co postawić, aby całość prezentowała się dobrze i interesująco? Oto kilka naszych pomysłów.

Rabatka zaraz przy tarasie

Zakup wieloletnich bylin ogrodowych na samodzielnie przygotowaną rabatkę to bardzo ekonomiczny sposób na piękne otoczenie wokół domu. Całość będzie prezentować się bardzo dobrze, jeżeli rabatka z bylinami będzie zlokalizowana w pobliżu tarasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała rodzina będzie mogła cieszyć się zapachem oraz świeżym wyglądem pięknych kwiatów podczas letnich śniadań i obiadów na dworze. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i regularnemu podcinaniu rośliny wieloletnie posłużą na długo.

Jak zaskoczyć sąsiadów: ogród wertykalny

Ostatnie trendy doskonale pokazują, że niezwykle modne stały się ogrody wertykalne. Są to rozwiązania godne uwagi szczególnie dla miłośników zieleni. Ogrody wertykalne mogą mieć różne formy, ale w praktyce tworzą one zielone ścianki pionowe, które mogą wyglądać naprawdę imponująco. Ścianka jest złożona z licznych doniczek rozmieszczonych na różnych wysokościach, przez co efekt pionowego ogrodu jest tak wspaniały i może zdobić każdą przestrzeń. Szczególnie ciekawą opcją wydaje się postawienie ścianki zielonej w zastępstwie jednej ze ścianek altanki lub tarasu.

Meble wypoczynkowe w ogrodzie? Dobry pomysł

Piękne kwiaty oraz rośliny zielone wymagają dużo pielęgnacji, ale po trudnym czasie plewienia i pozbywania się chwastów przychodzi również czas na odpoczynek. Czyż wieczór z książką lub popołudnie na leżaku nie wydaje się świetnym pomysłem na relaks po pracach ogrodniczych? Aby marzenia zmienić w czyn, warto wyposażyć ogród w wysokiej jakości meble ogrodowe, które wzbogacą otoczenie i będą praktycznym uzupełnieniem dla wolnej przestrzeni. Na dworze idealnie sprawdzają się wodoodporne meble ogrodowe.

Modne rośliny do ogrodu: wykorzystaj inspiracje

Trendy ogrodowe wskazują, że obecnie bardzo ciekawym rozwiązaniem są kwiaty kwitnące na biały kolor. Biel jest trendowym kolorem w ogrodzie, ale warto uzupełnić ją o inne barwy. Będą pasować do niej zarówno delikatne pastele, jak i bardziej zdecydowane róże, czerwienie, pomarańcze czy żółcie i fiolety. Ciekawym trendem są również łąki w ogrodzie, czyli rośliny wyglądające na polne. Tego rodzaju dzikie ogródki wyglądają na nieuporządkowane, ale są łatwe do utrzymania. Bardzo popularne obecnie są floksy, paprocie, czosnki ozdobne, szałwie, dalie i lawendy.