Pradze Północ w Warszawie

Czy warto zamieszkać na Pradze Północ w Warszawie?

Warszawka Praga cieszy się sporą popularnością ze względu na bezpieczeństwo, mnogość atrakcji, dobrą sieć komunikacyjną, szereg nowych inwestycji. Jest to odpowiedni wybór zarówno dla singli, jak i par oraz rodzin z dziećmi. Dowiedz się nieco więcej o tym, czy warto zdecydować się na nowe mieszkania Praga Północ.

Co warto wiedzieć o dzielnicy Praga Północ?

Praga Północ jest jedną z dzielnic Warszawy, która znajduje się w północno-wschodniej części stolicy. Graniczy z Białołęką, Targówkiem, dzielnica Praga Południe, Śródmieściem i Żoliborzem. Dzielnica jest podzielona na cztery części – możesz zdecydować się na mieszkanie na Pelcowiźnie, Szmulowiźnie, Nowej Pradze lun Starej Pradze. Warto też zaznaczyć, że Praga Północ ma relatywnie niewielką powierzchnię. Nie przekracza ona 11,5 kilometrów kwadratowych. Stanowi jedną z najmniejszych dzielnic w całej Warszawie.

Praga Północ jest zamieszkiwana przez blisko 63500 osób. Praga Północ jest uznawana za bardzo bezpieczną. Możesz też liczyć na dobrą komunikację, liczne połączenia z wieloma dzielnicami. Do Śródmieścia dojedziesz w kilkanaście minut lub nieco dłużej w przypadku godzin szczytowych. Do dyspozycji masz tramwaje, autobusy i nawet metro. Są też ścieki rowerowe.

Komu można polecić mieszkanie w dzielnicy Praga Północ?

Warszawska Praga Północ to odpowiednie miejsce dla wielu osób, bo można liczyć na bardzo zróżnicowaną i bogatą ofertę na rynku nieruchomości. Znajdzie się coś niewielkiego dla studenta, apartament klasy premium dla najbardziej wymagających. Możesz zdecydować się na zamieszkanie w otoczeniu historycznej zabudowy i cieszyć oko oryginalną architekturą. Są także nowe mieszkania Praga Północ dla młodych rodzin z dziećmi.

Dzielnica jest chętnie wybierana przez singli, osoby uczące się. Jeśli prowadzisz wielkomiejski styl życia, to będzie to dla Ciebie odpowiedni wybór. A może preferujesz błoga ciszę i chcesz mieć spokój? Tego też możesz zaznać na Pradze Północ, wystarczy dokładnie przejrzeć oferty nieruchomości w poszczególnych częściach dzielnicy. Jak widać, będzie to odpowiednie miejsce także dla seniorów.

Jakie atrakcje oferuje Praga Północ?

Praga Północ jest chętnie wybierana ze względu na atrakcyjne ceny i swój kameralny charakter. Warto też wspomnieć o przyjazności dla dzieci. Funkcjonuje Dom Kultury Praga, który oferuje szereg zajęć zarówno dla nieletnich, jak i dorosłych. Atrakcja jest także Pałacyk Konopackiego. Zadbano także o nowoczesną przestrzeń dla dzieci na ulicy Strzeleckiej. Mogą one także spędzać wolny czas w praskiej świetlicy z komputerami. Nie brakuje placów zabaw, dobrze wyposażonych.

Atrakcją dla dzieci jest Centrum Praskie Koneser ze względu na organizowane w nim imprezy dla najmłodszych. Mieszkańcy chętnie odwiedzają Park Praski o powierzchni ponad 18 hektarów, na którym znajduje się muszla koncertowa, siłownia w plenerze. Są także rzeźby i szereg innych atrakcji rozrywkowo-rekreacyjnych. Możesz brać udział w rozmaitych imprezach i festynach. Ciekawą opcją będzie także Miejski Ogród Zoologiczny, w którym żyje aż pół tysiąca gatunków zwierząt. Możesz odwiedzić Muzeum Warszawskiej Pragi lub Bazylikę Najświętszego Serca Jezusowego.