Apartamenty Kołobrzeg – widok na plażę i morze w Kołobrzegu jesienią
Dom i Rodzina

Apartamenty Kołobrzeg – jak spędzić jesienny urlop w Kołobrzegu?

Kołobrzeg – miasto malowniczo położone u ujścia rzeki Parsęty – jest jednym z najbardziej urokliwych nadmorskich kurortów w Polsce. Latem przyciąga rzesze turystów pragnących wypoczywać na pięknych plażach i kąpać się w wodach Bałtyku, ale warto pamiętać, że również jesienią bez przeszkód można tam wynająć apartament bliżej morza. Kołobrzeg po sezonie ukazuje swoje inne oblicze, stając się idealnym miejscem na spokojne spacery oraz zwiedzanie muzeów.

Kołobrzeg położony jest w północnej części województwa zachodniopomorskiego, a pod względem liczby mieszkańców ustępuje w regionie tylko Szczecinowi, Koszalinowi i Stargardowi. W mieście znajduje się prężnie działający port, a okolice Kołobrzegu słyną z bogatych zasobów borowiny i źródeł wód mineralnych, co czyni je popularnym miejscem uzdrowiskowym i sanatoryjnym.

Nie można oczywiście pominąć bogatej bazy noclegowej – na turystów czekają tam m.in. nowoczesne, komfortowe apartamenty Kołobrzeg. Dzięki temu jest to atrakcyjne miejsce na urlop o każdej porze roku – podpowiadamy, co można tam robić w miesiącach jesiennych.

Apartamenty Kołobrzeg – dla miłośników Bałtyku w jesiennej odsłonie

Osoby rezerwujące apartamenty w Kołobrzegu jesienią najczęściej chcą się cieszyć spokojem, ciszą oraz bliskim kontaktem z Bałtykiem. Tamtejsza plaża, rozciągająca się na dystansie aż 12 kilometrów, jest idealnym miejscem na relaks. Jesienią trzy działające w sezonie kąpieliska są już nieczynne, co czyni plażę oraz ciągnącą się od latarni morskiej do mola promenadę doskonałymi miejscami na spacery. Można wówczas podziwiać mocniej wzburzone wody Bałtyku i wyjątkowo piękne, malownicze niebo.

Należy również pamiętać o statusie uzdrowiska, jakim może pochwalić się Kołobrzeg. Apartamenty z widokiem na morze są świetnym pomysłem na urlop dla osób m.in. z chorobami układu oddechowego. Mikroklimat Kołobrzegu – powietrze przesycone jodem, złoża borowiny i źródła wód mineralnych – to prawdziwe dobrodziejstwo dla zdrowia!

Noclegi w Kołobrzegu – spacerem po jesiennych parkach

Choć Kołobrzeg w pierwszej chwili kojarzy się z plażą i morzem, to jednak nie można zapominać, że również samo miasto jest interesujące pod względem turystycznym. Można tam znaleźć wiele atrakcji i miejsc do rekreacji, a przykładem są chociażby miejskie parki – idealne na jesienny spacer. Wszystkie parki w Kołobrzegu wpisane są do rejestru zabytków i mają powiązania z historią miasta oraz całego wybrzeża.

I tak np. Park Nadmorski – czyli Park im. Stefana Żeromskiego – został założony w 1853 r. Nie tylko pełni funkcję rekreacyjną, lecz także jest skuteczną barierą przed wiejącym od morza, niekiedy niszczycielskim wiatrem. To na jego terenie znajduje się słynny Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, warto tam też zobaczyć m.in. wyjątkowy okaz cypryśnika błotnego o obwodzie ponad 220 cm. Z kolei Park gen. Henryka Dąbrowskiego zachwyca zabytkowym drzewostanem, pozostałościami fosy miejskiej oraz fortyfikacji dawnego Kołobrzegu.

Apartamenty Kołobrzeg – noclegi w mieście kultury i historii

W trakcie jesiennego urlopu w Kołobrzegu warto poświęcić czas na zwiedzenie najważniejszej w mieście instytucji muzealno-historycznej, czyli Muzeum Oręża Polskiego. Ma ono charakter wojskowo-batalistyczny i składa się z kilku placówek rozsianych po całym mieście.

W zabytkowym Pałacu Braunschweigów – wytwornej rezydencji mieszczańskiej w bogatym stylu empire – znajduje się Muzeum Miasta Kołobrzeg. Można tam oglądać dwie wystawy stałe: „Zbiory metrologiczne” i „Dzieje Kołobrzegu”, a także wystawy czasowe. W XV-wiecznej Kamienicy Kupieckiej swoją siedzibę ma Muzeum „Dzieje Oręża Polskiego”, gdzie można podziwiać kolekcje militariów – od średniowiecza po czasy obecne. Fascynującym miejscem jest także otwarty w 2013 r. Kołobrzeski Skansen Morski – na świeżym powietrzu są tam eksponowane dwa okręty, jacht pełnomorski, fragmenty słynnego kontrtorpedowca ORP „Burza” oraz uzbrojenie okrętów Marynarki Wojennej RP.

Jesienny Kołobrzeg jest spokojny, cichy, ale bardzo malowniczy i ciekawy. Warto tam spędzić kilka dni urlopu po sezonie!