Komoda z drewna sosnowego
Dom i Rodzina

Komody z drewna sosnowego – stylowe meble do Twojego domu

Wybór odpowiednich mebli do mieszkania jest niezwykle ważną sprawą, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Warto stawiać na takie, które zapewnią maksymalną satysfakcję w obu tych obszarach. Komody z drewna sosnowego to doskonały wybór na lata. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Komoda to jeden z najbardziej uniwersalnych mebli. Z tego też powodu nie może zabraknąć jej w żadnym domu. Aktualnie w sklepach dostępne są dosłownie tysiące modeli komód. Różnią się między sobą nie tylko designem, ale i sposobem wykonania — a ten jest w tym przypadku kluczowy. Jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o komody, są te wykonane litego drewna sosnowego. Materiał ten jest bowiem gwarancją jakości i świetnego wyglądu, a przy okazji nie jest wcale drogi. Jakie jeszcze zalety ma komoda sosnowa? Jak dopasować komodę do wnętrza?

Drewno sosnowe — jakie ma zalety?

Sosna to jeden z najczęściej wykorzystywanych gatunków drewna w przemyśle meblowym. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wszystkie jej cechy sprawiają, że jest wręcz stworzona do takich celów. Drewno sosnowe charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na czynniki mechaniczne, a dzięki dużej sprężystości jest niezwykle łatwe w obróbce. 

Niewątpliwą zaletą, jaką ma każda sosnowa komoda jest duża odporność na zniszczenia oraz łatwość renowacji. Dzięki temu meble takie, przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć nawet dziesiątki lat. Dla większości osób najważniejszym atutem jest jednak to, że jak na komody drewniane, te sosnowe są dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Często kosztują niewiele więcej, niż meble ze sklejki, które słyną z fatalnej jakości. Tu otrzymujemy natomiast rewelacyjne wykonanie i trwałość za małe pieniądze.

Komody z drewna sosnowego — ponadczasowy design

Drewniane komody sosnowe to meble, które zawsze będą prezentować się świetnie. Sosna charakteryzuje się bardzo naturalnym wyglądem, przez co właściwie nigdy nie wyjdzie z mody. Jest drewnem jasnym, co powoduje, że dodaje pomieszczeniem przytulnego charakteru. Oczywiście drewno sosnowe można też pomalować. W sklepach dostępny jest duży wybór kolorowych komód. Drewniana komoda biała to na przykład doskonały wybór do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim i prowansalskim. Klasyczna czerń idealnie dopełni zaś wnętrze industrialne.

Jak wybrać idealną komodę sosnową?

Komody z drewna sosnowego dostępne są w wielu różnych wariantach. Dlatego też każdy może wybrać idealny mebel do swojego mieszkania. Nie oznacza to jednak, że jest to proste zadanie. Przy szukaniu komody należy wziąć pod uwagę wiele bardzo ważnych kwestii, które pozwolą dopasować ją bezpośrednio do indywidualnych potrzeb. Komoda powinna być przede wszystkim funkcjonalna i musi pasować do wnętrza pod względem stylistyki. Na samym początku warto ustalić więc, gdzie będzie znajdować się nowy mebel. Inne komody sprawdzą się bowiem w sypialniach, a inne w pokojach dziecięcych, dziennych, czy też w przedpokojach.

Kupując drewnianą komodę, warto zwrócić uwagę także na kilka kwestii praktycznych. Ważna jest na przykład ilość i szerokość szuflad. Można zastanowić się też, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie komoda wyposażona w szafkę. Jeśli komoda ma znaleźć się w sypialni lub pokoju dziecięcym, warto postawić na taką z systemem cichego domyku. Dzięki temu trzaskanie szufladami i szafkami nikogo nie obudzi. Oczywiście przy wyborze mebli bardzo istotne są także wymiary. Dobrze jest więc sprawdzić wcześniej, jakiej wielkości komoda zmieści się w wybranym miejscu.