Płytki łazienkowe
Dom i Rodzina

Jakie płytki do łazienki?

Przy wyborze płytek do łazienki planowanie jest kluczowe. Zanim zaczniesz, dokładnie przyjrzyj się swojej łazience. Czy jest duża, czy mała? Czy podobają Ci się ciemne, czy jasne płytki? Czy nie masz nic przeciwko, by często je czyścić, czy też wolisz ograniczyć szorowanie do minimum? Oto garść wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze płytek łazienkowych.

Kolorystyka płytek łazienkowych

Obecnie najpopularniejsze są jasne odcienie, a zwłaszcza szare płytki. Znajdziesz ich całe mnóstwo w ofertach renomowanych marek jak Pietrasanta czy Paradyż. Jasne płytki łazienkowe to obecnie niezwykle popularny trend w domu, ale nie tylko o modę chodzi. Szarość, złamana biel lub inne, jasne kolory mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się wizualnie bardziej przestronne.

Jeśli chodzi o kolory fug, upewnij się, że ich barwa nie kontrastuje zbyt ostro z płytką np. biała płytka z czarną fugą to niezbyt udane połączenie, jeśli nie jesteś miłośnikiem krzykliwych wnętrz.

Ułożenie płytek w łazience

Klasycznie ułożone płytki 60×60 to tylko jeden z wielu pomysłów na ich ułożenie. Jeśli masz mniejszą łazienkę – rozważ na przykład płytki ułożone w ukośny wzór, bo mogą dać złudzenie większego pomieszczenia. Warto czasem wyjść poza standardy, bo efekt końcowy naprawdę może pozytywnie zaskoczyć. Takich inspiracji może Ci każdy dobrze wyposażony sklep z płytkami jak https://plytki24.pl/ oraz pracujący tam, chętni do pomocy specjaliści.

Piękne płytki Cersanit i inne: ważna zasada „trzech”

Jeśli chcesz stworzyć unikalny wzór płytek, trzymaj się nie więcej niż trzech płytek o tej samej palecie kolorów. Używanie większej liczby kolorów płytek łazienkowych może:

  • rozpraszać wzrok,
  • być trudniejsze do umieszczenia.

Uważaj też, aby Twoja łazienka nie była zbyt jaskrawa – gdyż takie jak wyposażenie zdecydowanie nie sprzyja pożądanej w tym wnętrzu atmosferze relaksu.

Jaki materiał wybrać? Natomiast jeśli szukasz płytki łazienkowej, która nie wymaga dużej ilości konserwacji, pomyśl o porcelanie lub ceramice. Płytki z kamienia naturalnego wymagają więcej pielęgnacji, ponieważ są bardziej porowate.