Medyczna odziez dla fizjoterapeutów
Biznes

Odzież dla fizjoterapeutów

Praca fizjoterapeuty jest bardzo wymagająca i wiąże się ze sporym wysiłkiem fizycznym. Noszona przez niego odzież musi więc spełniać pewne wymagania, aby pozwoliła mu na komfortową pomoc pacjentom i nie krępowała jego ruchów.

Fizjoterapeuta- na czym polega ten zawód?

Fizjoterapeuta, pracując z pacjentami, przebywa w nieustannym ruchu. Chcąc pomóc im powrócić do sprawności ruchowej, przeprowadza specjalistyczne zabiegi, jak i wykonuje z nimi różnego rodzaju ćwiczenia. Czasem niezbędne okazuje się podtrzymanie czy podniesienie pacjenta. Aby mógł on wykonywać bezpiecznie i wygodnie swoje obowiązki, potrzebuje profesjonalnej i wysokiej jakości odzieży medycznej.

Czym musi charakteryzować się profesjonalna odzież medyczna dla fizjoterapeutów?

Odzież medyczna dla fizjoterapeuty powinna być przede wszystkim trwała, wygodna, elastyczna oraz modna.

Komfort noszenia odzieży dla fizjoterapeutów

Wszelkie elementy garderoby noszone przez tego specjalistę, powinny gwarantować mu maksymalny komfort noszenia. Ubranie medyczne musi być praktyczne i wygodne. Cechy te zależą głównie od materiału wykonania garderoby, jak i kroju. Dobrym wyborem są zwłaszcza ubrania medyczne z bawełny z dodatkiem materiałów syntetycznych (poliester czy spandex). Taka odzież jest elastyczna, przyjazna w dotyku i zapewnia wygodę podczas ćwiczeń. Ponadto jest odporna na zagniecenia i plamy, nie uwiera i dobrze dopasowuje się do ciała. Rosnącą popularnością cieszy się też bawełna organiczna z dodatkiem poliestru z recyklingu. To ekologiczna propozycja, na którą warto się zdecydować w trosce o środowisko naturalne.

Odzież dla fizjoterapeutów nie może w żadnym razie ograniczać swobody ruchu. Na komfort noszenie wpływa też krój wybranych ubrań. Co ważne, bluza i spodnie nie mogą być zbyt luźne, ani za ciasne. Jeśli chodzi o spodnie, dobrym wyborem będą luźniejsze fasony, z gumką w pasie czy też wiązane. Bluzka powinna być dopasowana do ciała, jednak nie może go opinać, ani podciągać się do góry podczas wykonywania codziennych czynności.

Trwałość odzieży medycznej

Odzież medyczna dla fizjoterapeutów jest dosyć intensywnie eksploatowana. Może mieć ona styczność z bakteriami i wirusami, ponadto ma kontakt z potem. Właśnie dlatego wymaga regularnego prania, w wysokich temperaturach. Profesjonalna odzież dla fizjoterapeutów musi mieć możliwość prania w 90 stopniach, a przy tym powinna zachować swój dobry wygląd przez wiele lat. Nie może też dochodzić na niej do przebarwień czy mechacenia.

Modny wygląd fizjoterapeuty

Ważną kwestią jest tak samo modny i estetyczny wygląd odzieży medycznej dla fizjoterapeutów. Nowoczesny, elegancki fason dodaje prestiżu, jak i podkreśla profesjonalizm danej osoby. Wpływa też korzystnie na sam kontakt z pacjentem. Warto podkreślić, że nie trzeba wcale stawiać na nudne i klasyczne rozwiązania, czyli ubrania białe czy szare. Na rynku znajduje się wiele stylowych kompletów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w odcieniach błękitu, różu, czerwieni, ale też w kolorach pastelowych. Kolorowy strój ociepla wizerunek, co przydaje się zwłaszcza w pracy z dziećmi. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od danego specjalisty, jak i wymagań pracodawcy. Modny krój i kolor dodadzą też pewności siebie. Można postawić również na odzież medyczną urozmaiconą różnymi detalami. Naszywki, hafty oraz ozdobne linie wykończenia sprawią, że strój staje się spersonalizowany, a cała stylizacja nabierze oryginalności. Pracownicy medyczni zwracają też uwagę na samą funkcjonalność swojej odzieży. Profesjonalny strój medyczny powinien mieć też kieszenie, na akcesoria, które mogą przydać się w trakcie pracy.