Wyciskarka wolnoobrotowa do soków
Dom i Rodzina

Wyciskarki do owoców – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Artykuł partnera.

Świeżo wyciskany sok to niezwykle zdrowy i smaczny napój, który dostarcza do organizmu bogactwa witamin i błonnika. Kupując soki 100% ze sklepowej półki, niestety nie możemy mieć pewności, że będą one całkowicie pozbawione sztucznych dodatków czy konserwantów. Warto więc przygotować sok owocowy samodzielnie w domowych warunkach.

Służą temu wyciskarki do owoców, dostępne w większości sklepów elektronicznych. Różnorodność tego typu urządzeń jest ogromna, dlatego ciężko wybrać najlepszy sprzęt dopasowany do naszych potrzeb. Na co należy więc zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki do owoców? Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia?

Najważniejsze kwestie przy zakupie wyciskarki do owoców

Wyciskarki do owoców stały się w ostatnim czasie bardzo popularne za sprawą celebrytów i dietetyków, którzy promują odchudzającą dietę sokową. W związku z tym urządzenia te posiada w swojej ofercie nie jeden sklep elektroniczny. Modele wyciskarek dostępne na rynku różnią się między sobą wieloma parametrami, dlatego ciężko jest wybrać ten najlepszy. Podczas zakupów warto więc zwrócić uwagę na te kwestie, a przede wszystkim na moc urządzenia, która zazwyczaj waha się od 100 do 450 W. Najmniejsza moc dobrze sprawdzi się przy wyciskaniu miękkich owoców, a wraz ze wzrostem twardości owoców, potrzebne będzie urządzenie z coraz większą mocą.

Istotne będzie również, w jaki sposób odprowadzany jest miąższ z wyciskarki. O wiele bardziej funkcjonalne będą urządzenia, w których miąższ jest kierowany bezpośrednio do zbiornika. Niektóre modele posiadają również funkcję biegu wstecznego, co zapobiega zapchaniu silnika wyciskarki i to właśnie one zasługują na największą uwagę.

Czajnik elektryczny

Wyciskarki do owoców – dlaczego warto?

Wyciskarki do owoców to urządzenia, które charakteryzują się dość wolną, ale staranną pracą. Większość modeli pracuje z prędkością 70/80 obrotów na minutę, dzięki czemu są w stanie wytworzyć nawet 85% soku z owoców, pozostawiając jednocześnie niewielką ilość odpadów. Dodatkowo, sprzęt ten wyróżnia się cichą pracą – przykładowo wyciskarka PRIME3 SSJ21, która utrzymuje poziom hałasu w granicach 65 decybeli. Model ten dostępny jest w sklepie elektronicznym 2N store, który oferuje również czajniki elektryczne i inne urządzenia AGD i RTV. Co istotne, wolna praca i moc dostosowana do twardości owoców sprawiają, że sok nie zmienia swojej temperatury w trakcie procesu i zachowuje wszelkie cenne wartości odżywcze. Z pomocą wyciskarki do owoców mamy więc możliwość samodzielnego wytworzenia zdrowego napoju, który wspomaga odchudzanie i doskonale odżywia organizm.