Mężczyzna montuje mestitiery w oknach
Dom i Rodzina

Moskitiery do okien i drzwi – jakie wybrać?

Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed niepożądanymi owadami w domu, mieszkaniu, czy biurze, warto zainwestować w moskitiery. To skuteczne rozwiązanie pozwala na rozwiązanie problemu niechcianych insektów w praktycznie 99% przypadków. Wiele osób decyduje się na zamontowanie ich zarówno w drzwiach, jak i oknach. Dlaczego warto kupić moskitierę? Jakie produkty z tej kategorii można wybierać? Na te pytania poznasz odpowiedź, czytając poniższy tekst.

Dlaczego warto mieć moskitiery w drzwiach?

Elementy z tej kategorii gwarantują skuteczną ochronę przed niepożądanymi owadami, które potrafią dać się we znaki każdemu. Muchy, komary i inne latające insekty potrafią uprzykrzyć życie i utrudnić odpoczynek w domowym zaciszu, czy pracę w pomieszczeniu biurowym. Zostawiają również ślady po swojej obecności na jedzeniu, które jest w efekcie do wyrzucenia. Mając moskitierę można skutecznie wyeliminować obecność insektów praktycznie do zera.

Jednak moskitiery przydają się jeszcze w jednej sytuacji. Mianowicie ograniczają ilość pyłków, które przedostają się z zewnątrz do środka naszego domu, czy biura. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.  Moskitiery dobrze wpływają na nasze zdrowie, ponieważ zamiast przeganiać owady za pomocą środków chemicznych, możemy po prostu ograniczyć ich dostęp. Również wszelkie zanieczyszczenia powietrza będą przedostawały się w znacznie mniejszym stopniu, jeżeli posiadamy ochronę w postaci moskitiery. A jeżeli zdecydujemy się na materiały dobrej jakości, możemy w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ to inwestycja na długie lata.

Trzeba wziąć pod uwagę między innymi markę producenta. Należy również wybrać dobry sklep, który nie od dzisiaj działa w branży. Warto zwrócić uwagę również na oferowane warunki finansowe. Zwłaszcza, że aktualnie konkurencja jest bardzo duża.

Jakie moskitiery do okien i drzwi wybrać?

Jeżeli zdecydujesz się na moskitiery, możesz wybrać spośród wielu różnych rodzajów, które różnią się między sobą materiałem. Na drzwi polecamy zamontować np. moskitiery ramkowe, które wykonane są z profili aluminiowych. Są to w pewnym sensie dodatkowe drzwi, które otwiera się na zewnątrz. Możesz również zdecydować się na moskitiery rolowane drzwiowe, które poruszają się w sposób poziomy. Ten rodzaj moskitiery doskonale sprawdzi się w przypadku drzwi balkonowych i elementów tarasowych. Na oknach najlepiej sprawdzą się moskitiery ramkowe, które posiadają formę z profili PVC lub aluminiowych.

Należy pamiętać jednak, iż montaż moskitiery drzwiowej, bądź okiennej jest ściśle uzależniony od modelu, który wybierzemy. Decydując się na rolowane czy harmonijkowe, pamiętajmy, aby montaż zlecić profesjonalistom. Jeżeli chcesz samodzielnie zamontować moskitierę, najlepiej wybierz te na rzepy czy magnes. Można je wtedy swobodnie zdemontować na okres zimy i porządnie wyczyścić. Suche i czyste bez problemu można złożyć w szafie i przechować do następnego lata.

Nowoczesne moskitiery są dostępne w klasycznej bieli oraz brązie i odcieniach drewnopodobnych. Można dopasować je kolorystycznie do praktycznie każdego koloru ram okiennych. Wielu producentów ma w swojej ofercie moskitiery w odcieniach mahonia, orzechu czy złotego dębu.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.